ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Pískovnu u Pískové Lhoty otvíráme 16. 5. tit

publikováno: 07.05.2020

Poslední vodní plochou, kterou uvádíme do provozu, je v loňském roce nově zakoupená pískovna u Pískové Lhoty. Jedná se o 12 ha vodní plochu č. 411 983 (CZ 21166736), která je provozována v celoročním mimopstruhovém režimu.

Na této vodní ploše platí stejné obecné podmínky a pravidla (ZDE), jako na ostatních našich vodních plochách čili platná povolenka, stažené „Oprávnění k odlovu“ a zakoupená místenka prostřednictvím SMS ve tvaru HOPIS25 na tel. číslo: 90211. Navíc je nutné seznámit se s BPVRP pískovny (naleznete v tomto článku).

S pískovnou má náš územní svaz velké plány, proto již nyní byly na úpravu okolí pískovny vynaloženy nemalé prostředky, a ještě další budou.

ÚPRAVY PÍSKOVNY

Byly zde upraveny odstavné plochy pro motorová vozidla, bylo provedeno svahování severní strany pískovny, která je nejmladší, nejhlubší a břeh zde byl velice nestabilní, takže tu docházelo ke značnému sesuvu půdy do pískovny. Tato strana byla po úpravě oseta trávnou a bude provedena výsadba dřevin.

Zároveň byly prořezány náletové dřeviny, provedeny výřezy nežádoucích dřevin s tím, aby po cca 50 m vznikaly klidové zóny pro ryby (hustý břehový porost, nesečený rákos).

Kamennou rovnaninou byl stabilizovaný břeh na východní straně, došlo k posekání pobřežních pozemků, byly vytipovány vhodné úseky pro podzimní výsadbu dřevin (ostrůvky), které časem odhluční pískovnu od dálnice a silnice, a poskytnou stín a úkryt lovícím i rybám. Nebudou chybět mobilní toalety a odpadkové koše.

V následujících týdnech bude instalován kamerový systém a budova správce pískovny.

PROVOZ PÍSKOVNY

Ten se bude výrazně lišit od provozu na zbylých vodních plochách SÚS, neboť v letních měsících pískovnu navštíví i tzv. nerybáři, kteří se přijdou vykoupat. Tito návštěvníci, kteří budou vstupovat do areálu pískovny, budou za tento vstup platit 40,- Kč na osobu (děti do 6 let zdarma), 50,- Kč pak za vjezd motorového vozidla. POZOR – toto se netýká rybářů, kteří budou mít "Oprávnění k odlovu", pro ně je vstup a vjezd do pískovny ZDARMA!

Návštěvníci – nerybáři budou do pískovny vpuštění pouze v době od 10.00 do 18.00 hod., pak musí pískovnu opustit.

Na vše bude dohlížet správce pískovny (bezpečnostní agentura), která obstará i výběr vstupného a zároveň každému návštěvníkovi přidělá na ruku barevný náramek, který bude v průběhu dne kontrolovat.

Velice důrazně žádáme všechny návštěvníky, aby se podrobně seznámili s Návštěvním a provozním řádem, který je v příloze toho článku, aby bylo jasné, co si na pískovně dovolit lze, a co je zakázáno. Kdo bude řád jakkoli porušovat, bude z pískovny správcem, případně Policií ČR, vykázán.

UPOZORŇUJEME především, že děti do 15 let mohou vstoupit pouze v doprovodu dospělých, že je zde zakázáno stanovat, rozdělávat ohně, platí tu zákaz volně pobíhajících psů a jejich koupání, zákaz používání vodních skútrů, paddleboardů, windsurfů, lodí, člunů, vyjma nafukovacích matrací atd.

ZARYBNĚNÍ PÍSKOVNY

Pískovna je velice dobře zarybněna, neboť se na zarybnění pracovalo už v loňském roce a finišovali jsme letos. V pískovně plavou nádherní trofejní okouni (0,4+ kg/ks), štiky (2+ kg/ks), candáti (2+ kg/ks) a dva boleni (6 kg/ks), což věříme, že ocení nejeden rybář a zároveň žádáme, abyste k těmto rybám chovali ohleduplně a s patřičným respektem.

Do této vodní plochy byli nasazeni:

kapři – 4 300 kg o průměrné hmotnosti 3 kg/ks, 1 000 kg o průměrné hmotnosti 1,7 kg/ks, 2 500 kg o průměrné hmotnosti 6+ kg/ks, celkem: 5 800 kg

okouni – 100 kg o průměrné hmotnosti 0,4+ kg/ks, 70 kg o průměrné hmotnosti 0,1 kg/ks, celkem: 170 kg

štiky – 298 kg o průměrné hmotnosti 2+ kg/ks

candáti – 70 kg o průměrné hmotnosti 0,20 kg/ks, 93 kg o průměrné hmotnosti 1,5 kg/ks, 160 kg o průměrné hmotnosti 2+ kg/ks, celkem: 323 kg

cejni – 200 kg o průměrné hmotnosti 0,3 kg/ks

boleni – 12 kg o průměrné hmotnosti 6 kg/ks

BPVRP PÍSKOVNY

411 983 PÍSKOVNA PÍSKOVÁ LHOTA – Středočeský územní svaz, 12 ha

Odlov lze provozovat na vodní ploše:

Pískovna Písková Lhota (CZ 21166736) v k. ú.

GPS 50.1284511N, 15.0818742E

Celoroční mimopstruhový režim

Provoz zahájen od 16. 5. 2020. Platí zde K60, úlovek kapra od 60 cm se musí okamžitě bez prodlení vrátit do vodní plochy, kde byl uloven. Okoun říční je celoročně hájen. Zákaz lovu z lodě a zavážení návnad a nástrah. Místenku za poplatek 25,- Kč získá lovící na základě odeslané SMS zprávy ve tvaru: HOPIS25 na tel. číslo: 90211. Potvrzující SMS musí být obdržena ještě před zahájením vlastního rybolovu, a to ve znění: „Místenka v rámci oprávnění k odlovu ve vodní ploše Pískovna. Platí pouze v den doručení SMS, cena je 25 Kč. Petrův zdar, ČRS SÚS.“

Ve fotogalerii můžete vidět, jak pískovna vypdala, jak tam probíhaly některé práce a v jakém stavu je právě teď.

ČRS, z. s. Středočeský územní svaz

 

Soubory ke stažení tit

BPVRP pískovny

PDF

Návštěvní a provozní řád pískovny

PDF

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

KB

POČET NÁVŠTĚV

24 970 852

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2024 ČRS SÚS