„Uhříněveský splávek“ přilákal 39 dětí

Je sobotní ráno 1. června a na naší rybářské základně se to jen hemží pořadateli již 16. ročníku dětských rybářských závodů Uhříněveský splávek.

Někdo míchá krmení, které děti dostanou u zápisu a losování, jiní mají na starost přípravu závodní tratě a nesmím vynechat ani ty, kteří se již od rána připravují občerstvení. Protože v předpovědi počasí je uváděno hodně sluníčka a tepla, tak děti při losování dostávají nejen krmení pro ryby, ale „fasují“ i pití.

Po osmé hodině proběhlo slavnostní zahájení a zopakování všech pravidel. Pořadatelé jsou spokojení, protože účast 39 dětí považujeme za dobrou, a pokud by se ještě objevil nějaký opozdilec, tak i na něj pár míst k výběru zbylo. Mezi závodníky je i řada dětí, které ještě nerybařily a velkou radost nám udělala malá 3,5 letá Sofinka, která v týdnu trénovala na jiném rybníku s tatínkem.

Po úvodu nastal přesun dětí a jejich doprovodu na vylosovaná místa a netrpělivě čekání na začátek závodů.  Hned po úvodním startovním hvizdu se objevily první úlovky, které lovcům dělaly radost. Mezi úlovky převládali perlíni, plotice, okouni cejni, ale žádný kapr /ostatně ti měli trochu jiné zájmy a chvílemi to bylo na části rybníka i vidět/.

S přibývajícím teplem se, bohužel, i rybám čím dál méně chtělo „spolupracovat“, až záběry na většině míst téměř ustaly. Za to ale mladé kačenky byly čím dál víc zvědavé 😊 a některé z nich se podívali k dětem blíž, než původně chtěly. Naštěstí žádná nebyla ulovena na háček a po vymotání plavaly dále. Pro děti to byla zpravidla první příležitost si je prohlédnout zblízka.

V půl dvanácté byly závody ukončeny a všichni se přesunuli zpátky k nám na zahradu, kde bylo připraveno občerstvení a dostatek nápojů pro všechny.

Po sečtení všech ulovených ryb a trochu napínání došlo k vyhlášení výsledků. Protože již na začátku bylo řečeno, že cenu dostane každý, tak nikdo neodešel a všichni čekali, jak závody dopadly. Každé dítě dostalo dva splávky, balení háčků a jedno balení návnad.

Jak to nakonec dopadlo? Ulovilo se celkem 182 kusů ryb, což je solidní výsledek a chování dětí k úlovkům by mohli starší rybáři závidět. Na prvním místě se umístil Luboš Halamka se ziskem 529 bodů za 24 ulovených ryb, na místě druhém František Látal s 361 bodem a 23 rybami a na místě třetím David Záhorský s 272 body a 14 rybami.

A co napsat závěrem? Doufáme, že všichni malí závodníci byli spokojeni. Poděkování patří našim partnerům za poskytnuté ceny – František Hanáček zástupce firmy MAVER, MIKADO CZ, firmě Chytil, za napečené sladké dobroty Mirce Timura a Jirkovi Hůrkovi a nesmím zapomenout na všechny svoje kolegy, kteří se spolupodíleli na organizaci závodů.

Tak za rok na 17. ročníku Uhříněveského splávku. Petrův zdar!

                                                                                   Radek Ptáček, MO Uhříněves