Středočeška Hana Purkrábková mistryní ČR v plavané!

Reprezentantka SÚS Hana Purkrábková dnes na Krásné louce v Mladé Boleslavi vybojovala titul mistryně ČR v plavané. Skvěle si vedlo i středočeské mládí, kdy čtrnáctileté závodnice Eliška Hanyková a Tereza Smitková obsadily čtvrté a páté místo.

Dnes to byl na Krásné louce velký boj. Všech deset závodnic mistrovství republiky za to od začátku vzalo a jelikož i ryby braly, bylo se nač dívat a závodnice se na Jizeře rozhodně nenudily.

Vždyť dnes nejlepší z nich, Jana Grešová z Východočeského ÚS, nalovila 18,5 kg ryb.

Středočeška Hanka Purkrábková, závodnice MO Plaňany, jak včera, tak i dnes podala vyrovnaný výkon, kdy po oba dny nalovila přes 10 kg ryb, a to jí stačilo k vítězství. Navíc zvítězila i v soutěži družstev, když utvořila tým s Markétou Nováčkovou z Moravskoslezského ÚS, která v jednotlivcích brala stříbro.

Výborně si po oba dny vedly mladičké Hanyková se Smitkovou, v kterých nám rostou velké naděje, jinak obě závodnice MO Plaňany. V jednotlivcích sice skočily hned za stupni vítězů, ale medaile se dočkaly, když obsadily třetí místo v družstvech.

Výsledky MiČR žen – jednotlivkyně

Výsledky MiČR žen – družstva

„Hanku jsem měl za favoritku a potvrdila ji, ovšem obě dívky z Plaňan Eliška a Terezka mi udělaly velkou radost, jak celý šampionát bojovaly o každou rybu a proháněly zkušenější závodnice. Rostou nám tu ve středních Čechách dívky, které by to mohly dotáhnout daleko,“ uvedl předseda SÚS Dušan Hýbner.

Šampionát žen se konal společně s MiČR handicapovaných, tak i zde se patří poděkovat MO Kladruby a MO Mladá Boleslav, jak skvěle i toto ženské mistrovství zvládly.

 

„Kluci z Kladrub, ale i Radek Zahrádka z Boleslavi tady udělali od čtvrtka obří kus práce a já jim za to musím poděkovat. Zvládli oba šampionáty na jedničku, bez větších problémů a našemu Středočeskému územnímu svazu udělali skvělou reklamu. Jsem pyšný na jejich práci. A nesmím zapomenout na manžele Komendovi, kteří každý rok po celou dobu poskytují servis ve stravování, ale pomáhají i s organizováním,“ dodal Dušan Hýbner.

 (šam)