„Smilovická vláčka“ se vydařila

V sobotu 30. března 2019, proběhl ve Smilovicích druhý ročník závodu Smilovická vláčka. K závodu nastoupilo 23 závodníků z toho 14 dětí.

Opět se jednalo o závod na samotném sklonku pstruhového režimu, a tak nebylo vůbec jednoduché ryby k záběru přemluvit, přesto se podařilo ulovit cca 100 kusů ryb – několik pstruhů a sivenů, candáty, kapry, ale nejčastějším úlovkem byla, i díky slunečnému počasí, bílá ryba.

V dospělé kategorii první místo obsadil Oto Hlaváč s 22 ulovenými rybami, místo druhé Jaroslav Urban a třetí Martin Řezáč.

V kategorii juniorů od 12 roků první místo vybojoval Adam Beneš, místo druhé Štěpán Vokáč a třetí byl Vojtěch Šedivý spolu s Jiřím Ziegelheimem.

Kategorii do 11 roků včetně vyhrál Tomáš Řezáč, na druhém místě se umístil Matyáš Pokorný, sdílené třetí místo patřilo hned třem závodníkům Jakubu Urbanovi, Nikole Ždychové a Janu Ziegelheimovi.

 

 

Z pohledu závodníka musím poděkovat pořadatelům závodu za dobře připravený a pohodový závod, jmenovitě tedy hlavně Janu Filkovi jeho manželce Renatě a Přemyslu Horovi. Poděkování za podporu závodu patří rovněž SÚS a obci Smilovice.

Oto Hlaváč