Krajský přebor a divize SÚS v mušce na Berounce

Poslední prázdninový den – 31. 8. 2019 se konal krajský přebor v mušce, který pořádala a organizovala MO Příbram.

Místem konání byla řeka Berounka v Berouně. Tento úsek řeky je jeden z nejvyrovnanějších úseků na Berounce a SÚS zde již několikráte pořádal MiČR.

Hned po příjezdu v sobotu ráno a při prvním pohledu na řeku bylo jasné, že se nebude chytat mnoho ryb. Berounka byla po deštích v předchozích dnech zakalená.

Po vylosování a zahájení jsme se rozešli na závodní úseky. Během dopoledního kola se hladina řeky zvedla o cca 10 – 15 cm a ještě více se zakalila. Ryby braly opravdu sporadicky. Dopoledne jich nejvíce nachytal Ivan Vančura – 13.

Druhé kolo bylo o poznání lepší. Řeka začala klesat a čistit se. Ke konci druhého kola již začaly ryby reagovat na nabízené mušky tak, jak to na Berounce známe. I v tomto kole nachytal nejvíce opět Ivan Vančura – 15 ks ryb a další dva závodníci, Petr Barák a Tomáš Králík, měli po 12 rybách.

Vítězem se po suverénním výkonu stal Ivan Vančura, druhé místo obsadil Petr Barák a třetí místo si vybojoval nadějný junior Samuel Piekar.

Výsledky KP SÚS muška 2019

O den později se na Berounce uskutečnila krajská divize v muškaření.

Zakalená voda po deštích se v horní části toku čistila jen pomalu a na úlovcích to bylo znát. I přes těžké podmínky a vedro 32 °C, se podařilo těm nejlepším za hodinu přelstít až 17 ryb a v průměru bylo na první místo potřeba v každé ze čtyř hodin závodu ulovit kolem 14 ks ryb.

Nejčastěji se lovili tloušti, oukleje, cejni, podoustve a malí boleni. Největší rybou závodu byl tloušť 390 mm a celkem se ulovilo 210 ks ryb.

Zasloužené vítězství a právo postupu do 2. ligy si odnesli mladí závodníci z Brandýsa nad Labem, když porazili zkušené muškaře z Mělníka a třetí místo si vybojovali mělničtí nováčci z „TEAMNASOUTOKU“.

Divize SÚS jednotlivci 2019 výsledky

Divize SÚS 2019 výsledky

Děkujeme MO Beroun za zapůjčení velice dobře zarybněného a závodnicky regulérního úseku řeky, dále Středočeskému ÚS za podporu a krásné poháry a medaile, které nám pro tuto příležitost nechal vyrobit a v neposlední řadě pořadatelům z MO Příbram.

Pavel Rákosník MO Příbram a Marek Macholda MO Mělník