Fond na nákup vodních ploch, aneb „Středočeští rybáři sobě!“

Na středočeské územní konferenci v roce 2018 si delegáti odsouhlasili založení Fondu na nákup vodních ploch. Středočeský územní svaz do fondu přispívá částkou přesahující cca 1,7 mil. Kč, do projektu se již zapojilo několik místních organizací, ale i několik jedinců.

Stále si však myslíme, že by nás mělo být více. Proto nyní vyzýváme všechny středočeské rybáře: Zapoj se i Ty!

Proč?

Od roku 1990 je preferován převod majetku do soukromého vlastnictví. Týká se to i vodních ploch a toků, na nichž hospodaříme, avšak jsou ve vlastnictví státu, či soukromníků. Pokud si chceme i nadále udržet možnost provozování rybolovu na středočeských revírech za rozumné peníze, je třeba se snažit v maximální míře získávat pozemky pod vodou a v jejím okolí do vlastnictví Středočeského územního svazu. K tomu, aby se dařilo tento záměr realizovat, je třeba to nejzákladnější. Finance. Ty jsou právě sdružovány ve Fondu na nákup vodních ploch a slouží všem v rámci územního svazu. Pokud by každý středočeský rybář poslal např. stokorunu, v součtu to ve fondu jsou 3 miliony Kč.  Další prostředky přidá SÚS a MO, a to je už částka, za kterou se dá pořídit pěkný rybník.

Právě proto nyní přichází Středočeský územní svaz s roční soutěží pro řadové členy SÚS. Pokud se zapojíš do soutěže, můžeš vyhrát jednu z pěti cen.

Jak se můžeš zapojit do soutěže?

Velmi jednoduše. Stačí na transparentní účet s názvem ČRS SÚS – FOND NA NÁKUP RYBÁŘSKÝCH REVÍRŮ zaslat jakýkoliv finanční příspěvek. Číslo účtu je: 115-8444200237/0100

 Jak zjistím, že jsem registrován v soutěži?

Na webových stránkách Středočeského územního svazu (www.crs-sus) je na úvodní straně informace a odkaz na transparentní účet. Stačí kliknout na „Zobrazit detail účtu“ a zkontrolovat si, zda tvůj příspěvek byl na účet připsán. Pokud ano, jsi v soutěži.

V jakém termínu soutěž probíhá?

Soutěž probíhá v termínu 1. 12. 2019 – 30. 11. 2020

Kdy se dozvím, zda jsem vyhrál?

Na prosincovém zasedání výboru Středočeského územního svazu bude vylosováno 5 výherců a obratem budou zveřejněni na webových stránkách a na facebookovém profilu Středočeského územního svazu.

Co mohu vyhrát? 

1. – 3. cena: Středočeská územní roční mimopstruhová povolenka

4. – 5. cena: Poukázka na odběr zboží v hodnotě 1 000 Kč v Rybářském centru Rudná

Věřím, že do soutěže se zapojí mnoho středočeských rybářů. V této soutěži totiž platí dvojnásob, že není důležité vyhrát, ale zúčastni se. Věřím v dobré srdce středočeských rybářů, a že naplníme naše motto: „HRDÍ STŘEDOČEŠI“.

Tak PETRŮV ZDAR!

Martin Chmelík, marketing a PR SÚS