Druhý letošní Nejlepší rybářský kroužek je z MO Plaňany a vedoucí Hana Purkrábková

Dnes jsme ocenili druhý z Nejlepších kroužků SÚS a jejich vedoucího“. S předsedou územního svazu Dušanem Hýbnerem naše cesta vedla do Plaňan za dětmi z rybářského kroužku a jejich vedoucí Hanou Purkrábkovou.

Kroužek v Plaňanech je hodně aktivní, Hanka pro děti vymýšlí spoustu akcí a tradičně je hodně aktivní směrem k sociálním sítím a médiím. Kroužek celý rok navštěvuje různé závody v rámci kraje. Některé z dětí chytají i závodně plavanou a vcelku úspěšně, jezdí na výlety a exkurze, a i na krásnou víkendovou táborovou akci na závěr školního roku a zvou si k sobě mnoho známých osobností z rybářského světa na besedy. Rovněž se zapojují do akce „Ve vodě nežijí jen Vodníci“.

Proto druhá volba padla na kroužek z Plaňan. Děti z kroužku obdržely šek na 10 000 korun a vedoucí na 5 000 korun, který bude proplacený na jakoukoliv volnočasovou aktivitu kroužku a vedoucího dle vlastního výběru. A nebylo to pro plaňanský kroužek ocenění poprvé, již v roce 2016 tuto kategorii vyhrálo také. Je zde vidět dlouhodobě úspěšná a poctivá práce.

Předaní proběhlo na jejich posledním vánočním kroužku, který se konal ve slavnostně vyzdobené jídelně místní základní školy, oceněným poblahopřál i starosta obce Plaňany Mgr. Martin Charvát, dále pak dětem poděkoval a popřál krásné Vánoce ředitel školy Mgr. Martin Šmahel a předseda plaňanské MO Petr Henc.

Takže jen pro zopakování na závěr:

Nejlepší rybářské kroužky a jejich vedoucí SÚS pro letošní rok: MO Brandýs nad Labem – Stará Boleslav a vedoucí Milan Šulc, MO Plaňany a vedoucí Hana Purkrábková.Skokanem roku 2018 se pak stal kroužek MO Mnichovo Hradiště.

Pochopitelně, že ve vyhlašování těchto anket budeme pokračovat i v příštím roce.

Jiří Eichler, vedoucí odboru mládeže SÚS