Dětské rybářské závody Olešná 2019

Dne 8. 6. 2019 uspořádala MO Rakovník již tradiční Dětské závody na závlaze Olešná, kterých se zúčastnilo 62 dětí.

Při prezentaci, byly děti rozděleny do tří kategorií dle roku narození:
BABY – ročník 2014 a mladší
JUNIOR – ročník 2009 – 2013
MAZÁK – ročník 2004 – 2008

Po zaregistrování dostal každý závodník oplatku a pitíčko na posilněnou. V kategorii Baby se zúčastnili 2 závodníci, kategorie Junior a Mazák měly po 30 závodnících.

V 7.30 zvuk trumpety odstartoval samotný závod. Děti lovily převážně na plavanou a feeder. Bodovaná byla každá ryba, co centimetr, to bod. V úlovcích převládal cejn, plotice, perlín, lín, kapr, dokonce se některým povedlo ulovit úhoře. 

Z počátku se rybám moc nechtělo, záběry byly opatrné a ve vlnkách pro některé hůře poznatelné, ale jakmile vykouklo sluníčko, bylo to o poznání lepší. V průběhu závodu dostávaly děti od vodníka různé sladkosti. Závod se nesl ve velmi přátelské atmosféře. S úderem 11.00 trumpeta ohlásila konec závodu.

Po jeho ukončení se děti rozutekly na připravený doprovodný program. K dispozici měly skákací hrad, jízdu na koni, trampolínu, střelbu ze vzduchovky a jízdu na člunu.

Mezi tím se sčítaly výsledky a připravovalo vyhlášení. Přibližně po hodině bylo vše připraveno na samotné vyhlášení. Každý účastník si odnesl diplom a věcné ceny.

Kategorii Baby vyhrál Gustav Zoul s 345 cm a na druhém místě byla Karolína Hegrová s 189 cm. Více dětí v této kategorii nebylo.

Kategorii Junior vyhrál Patrik Pechánek s 1496 cm, druhé místo obsadil Antonín Koula s 1059 cm a třetí skončila Kateřina Koulová s 972 cm.
Kategorii Mazák ovládl Filip Hejda s 1736 cm, druhé místo obsadila Lucie Haklová s 1120 cm a třetí byl Jaroslav Helcl s 1102 cm.
Největší rybou byl kapr 49 cm, kterého ulovil Tomáš Šindler.

Celkem se ulovilo 939 kusů ryb o celkové délce 17 832 cm.

Chtěl bych poděkovat dětem a jejich rodičům za klidný průběh závodů a přátelskou atmosféru, pevně věřím, že si celý den užili. Také nesmíme zapomenout na sponzory, bez kterých by se takovéto akce těžko pořádaly.  A v neposlední řadě bych chtěl poděkovat členům a dobrovolníkům při MO Rakovník, bez kterých by tato akce vůbec nebyla.

Veškeré výsledky a foto najdete na stránkách http://www.mocrsrakovnik.hys.cz/

Jiří Kučera, MO Rakovník