Termín zkoušek na nové členy RS tit

publikováno: 15.01.2024

ČRS, z. s., Středočeský územní svaz vyhlašuje termín zkoušek nových členů rybářské stráže na 5. 3. 2024, které se budou konat v 9.30 hod. v sále restaurace U přístavu na Zbraslavi – U malé řeky 623, Praha 5.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: zájemci se mohou přihlásit pouze přes svoji místní organizaci, která odešle hromadnou přihlášku!

Přihlášku ke zkouškám se seznamem zájemců musí MO zaslat na mail sekretariat@crs-sus.cz do 26. 2. 2024.

Všichni účastníci školení a zkoušek uhradí při prezenci vložné ve výši 500 Kč, které následně může účastníkovi proplatit jeho mateřská MO. Pro zájemce z jiných územních svazů je vložné ve výši 1 000 Kč.

Nejprve proběhne školení, poté budou vykonány zkoušky, jež se skládají z části ústní a písemné. V ústní části zkoušky musí uchazeč prokázat znalost všech deseti druhů ryb, které mu budou předloženy, poté bude připuštěn k písemné části zkoušky, ve které musí správně odpovědět nejméně na 70 % otázek v každé ze tří tématických oblastí. Rozsah jednotlivých zkušebních otázek je konkrétně uveden v příloze č. 9 k vyhlášce č. 197/2004 Sb.

Písemný test obsahuje celkem 40 otázek. Testové otázky zveřejnilo Ministerstvo zemědělství ZDE!

Žádáme zájemce o vykonání zkoušek, aby všechny další kroky činili ve spolupráci se svojí mateřskou místní organizací, která je jako jediná může na zkoušky přihlásit.

Průvodní dopisy s pokyny a přihláškou byly pro MO vloženy do Intranetu – formuláře je stažení, pod čísly 202 - 205.