Školení členů rybářské stráže v Příbrami tit

publikováno: 08.01.2024

Ve čtvrtek, 4. ledna 2024, proběhlo školení členů rybářské stráže v Příbrami pod vedením předsedy územního svazu Dušana Hýbnera. Školení se účastnili členové RS z Příbrami, Rožmitálu pod Třemšínem, Sedlčan a další.

V samotném úvodu zopakoval přednášející všem členům RS jejich práva, ale také povinnosti vyplývající z platných zákonů a vyhlášek.

Dále nás předseda provedl jednotlivými změnami v souvislosti s novelizací vyhlášky 197/2004 Sb., k provedení zákona o rybářství č. 99/2004.

Důkladně byl vysvětlen postup při zadržení povolenky k lovu ryb. Ukázali jsme si chybné zápisy držitelů povolenek, ale i chybné zápisy kontrol RS.

V neposlední řadě byly probrány různé scénáře přístupu rybářské stráže vůči přestupkům rybářů, ale i široké veřejnosti.

V závěru proběhla diskuze na volné téma. Kromě různých dotazů jsme vyjádřili i "spokojenost" s RIS s jeho "dotaženými" funkcemi, ale také vyhlídky do budoucnosti.

Jménem MO Příbram bychom chtěli ještě jednou poděkovat Dušanu Hýbnerovi za velice užitečnou a přínosnou přednášku. Budeme se těšit na další spolupráci.

MO Příbram