Kontrola RS a Policie ČR, odhaleni dva pytláci tit

publikováno: 13.08.2023

Včera se opět konala společná kontrola členů RS s rozšířenou působností a policistů z Poříčního oddělení Nymburk, která na upozornění rybáře odhalila dva pytláky.

Ti bez rybářské lístku a povolenky lovili u Komárna na Nymbursku a upozornil na ně rybář včetně toho, kam ukrývali ulovené ryby. Jelikož se jednalo o cizince (Bělorusy), byla přivolána i Cizinecká policie, která vše dořešila a dořeší.

Všímavému rybáři děkujeme a vážíme si toho, že některým není lhostejné, co se u našich revírů děje a jsou RS nápomocni.

Jinak byla RS zkontrolována pískovna na Pískové Lhotě, kde lovilo 15 rybářů, až na jedno neosvětlené místo bylo vše v pořádku.

Poté se členové RS s policisty vydali na revíry Labe 21, Labe 23 A a Labe 24 A. Bylo zkontrolováno celkem 35 rybářů, drobnosti byly vyřešeny na místě osvětou, jinak bylo vše v pořádku.

Policii ČR Nymburk děkujeme za spolupráci, stejně tak všem lovícím, že dodržují RŘ a BPVRP, a že provedené kontroly proběhly v klidu.

Otto Hlaváček, Radek Vlasatý a Lukáš Kudlata