Čtyři pytláci na revíru Pod Panskou tit

publikováno: 03.07.2023

Nastal čas prázdnin, děti ukončily školní rok a jsou tu dva měsíce volna, dovolených a rybaření. Ne však pro členy rybářské stráže MO Kladno, těm volno nezačalo.

Naopak, rybářské revíry jsou plné nasazených ryb a rybářů, kteří si chtějí užít zasloužený čas odpočinku na rybách, což pochopitelně zvyšuje nároky i na činnost RS, jejíž členové kontrolují od začátku roku všechny jim svěřené revíry s pravidelností a důsledností, aby na nich nedocházelo k porušování RŘ a k pytláctví.

K tomu patří i spolupráce s Policií ČR (PČR) a městskou policií.

Bylo tomu tak i včera, kdy pozorný rybář oznámil, že se na revíru 411 195 Pod Panskou pohybuje skupina lovících, která budí podezření. Na místo se vydal hospodář MO Kladno, který je i členem RS s rozšířenou působností a zároveň požádal o součinnost PČR.

Na místě byla zjištěna skupina čtyř osob, která lovila ryby bez oprávnění.

Všichni byly předáni PČR k dořešení a vše bude postoupeno na příslušný úřad.

Od začátku roku je to již poněkolikáté, kdy využíváme součinnost PČR a tímto bychom jim také chtěli za jejich pomoc poděkovat.

Lukáš Kudlata, hospodář MO Kladno