Výbor SÚS: 2,5 milionu korun na vícezarybnění tit

publikováno: 23.02.2020

Na základě kladného hospodářského výsledku za rok 2019 rozhodl výbor SÚS na svém zasedání (30. 1. 2020) o vícezarybnění revírů sdružených v SÚS ve výši 2,5 milionu korun. To bude provedeno v průběhu jara.

Na začátku jednání výboru byla představena nově zvolená předsedkyně dozorčí komise SÚS, kterou se stala Mgr. Magdalena Vondrušková (MO Unhošť).

Výbor se zabýval i provozem pískovny u Pískové Lhoty, kde v květnu proběhne závod dospělých „O pohár předsedy SÚS“. Je připravena pachtovní smlouva na pozemky v okolí pískovny. Zasedala pracovní komise pro využití pískovny, která kromě dílčích opatření navrhla výboru zpevnit břeh při vjezdu do pískovny osazením svahu vrbovými proutky a k návodní straně osadit dřevěné kůly, za které budou tyto proutky vysazeny. Ponechat cca dva volné prostory bez osázení pro vstup do vody a upravit místa s převisem zeminy. Úkol splnit do konce března 2020, s čímž výbor souhlasil.

Výbor SÚS byl seznámen s probíhajícím připomínkovým řízením ke Statutu sdruženého rybolovu, připomínky zpracovává místopředseda SÚS Jiří Novák.

Návrh nových stanov ČRS, které zpracoval Jiří Novák, byl v termínu odeslaný na Radu ČRS. Probíhají připomínky a návrhy z ostatních ÚS, které pan Novák studuje a připraví jejich rozbor.

Výbor vzal na vědomí, že veškerý zisk ze závodu „O pohár předsedy SÚS“ půjde do Fondu na nákup vodních ploch.

Bylo schváleno, že na základě žádosti MO Mělník, která ve dnech 25. – 26. 4. 2020 pořádá MiČR v mušce na jezeře, přispěje SÚS vícezarybněním 500 kg pstruhů duhových.

Na Krajský úřad Středočeského kraje byla odeslána žádost o individuální účelovou dotaci ve výši 150 000,- Kč na podporu vysazení reofilních druhů ryb do středočeských revírů. Stejnou částkou přispěje i SÚS.

Výbor odsouhlasil žádost přípravného výboru na zřízení nové místní organizace Lahovice a žádost, aby sídlo MO bylo na adrese ČRS SÚS K Novým domkům 82.

Byla jmenována komise pro výběrové řízení na dodávku úhoře v letošním roce, v které jsou Ing. Podlesný, Ing. Jedlička a p. Chamlar.

Výbor vzal na vědomí chystané kurzy a školení – na RS, na hospodáře, vedoucích mládeže a členů dozorčích komisí. O seminář předsedů a jednatelů byl na základě odeslání dotazníku minimální zájem, pořádat se nebude.

Ing. Jedlička seznámil výbor s postupem prací na návrhu ustanovení 18 nových členů RS s celokrajskou působností. Vše je již připraveno k podání, dotyční budou vyzváni, aby si materiály převzali k vlastnímu ustanovení na obcích s rozšířenou působností dle svého bydliště.

Nové bundy pro rybářskou stráž byly zadány do výroby, jejich dodávka bude rozdělena do dvou částí, ta první by měla na sekretariát dorazit již v prvním únorovém týdnu a postupně budou bundy distribuovány na MO.

Výbor odsouhlasil návrh na zarybnění nově získaného revíru Borovice (4,8 ha) – MO Mukařov, který bude vložen do společného rybolovu.

Jako každoročně výbor SÚS nabízí přítomnost svých členů na členských schůzích MO, stačí pouze na sekretariát zaslat pozvánku. Z došlých pozvánek výbor vzal na vědomí následující delegace: MO Brandýs – p. Novák, MO Jince – pí. Fryšová, MO Příbram – p. Grunt, MO Tři Dvory – pí. Valtrová, MO Unhošť – pí. Fryšová, p. Novák, MO Předměřice – p. Zahrádka, MO Bělá p/B – p. Hýbner, MO Zruč n/S – p. Eichler, MO Mnichovo Hradiště – p. Hýbner, MO Nymburk – p. Hýbner, MO Čelákovice – p. Hýbner, MO Kolín – p. Hýbner, MO Mladá Boleslav – p. Hýbner, MO Vlašim – p. Štěpnička.