ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

PÍSKOVÁ LHOTA (411 983 ) tit

aktualizováno: 09.04.2024

Typ: Vodní plocha

Číslo: 411 983

Název: PÍSKOVÁ LHOTA

Organizace pověřená hospodařením: Středočeský územní svaz

Rozloha: 12 ha

GPS souřadnice: 50.1284511N, 15.0818742E

Celoroční mimopstruhový režim. Odlov lze provozovat na vodní ploše: Písková Lhota (CZ 21166736) v k. ú. Písková Lhota.

Okoun říční a všechny druhy jesetera je možno lovit pouze v režimu CHYŤ A PUSŤ, kdy úlovek těchto druhů ryb musí být okamžitě bez prodlení s největší šetrností vrácen zpět do vodní plochy. Nejmenší lovná míra síha marény a síha peledě je stanovena na 40 cm a denní lov je omezen na 3 ks. Ulovený sumec a karas stříbřitý
se do vodní plochy nevrací. Minimální velikost nástrahy při lovu na rybku a její části je 15 cm, to vše za použití pouze jednoháčku. Je zakázán lov z lodě, používání zavážecí lodičky. Zakrmování je povoleno rukou, prakem, bombou, raketou, kobrou. Při lovu na položenou je zakázáno používat pletené kmenové nebo odhozové šňůry, povolen pouze návazec do 50 cm. Lovící je povinen se podrobit namátkové kontrole při odlovu včetně přístřešku, zavazadel a vozidla, a to rybníkářem pověřenou osobou k provádění kontroly.

Na pískovně jsou zavedeny horní míry dravých ryb, a to následovně:
a) horní míra u candáta obecného je 90 cm včetně – to znamená, že lovící si smí na této vodní ploše ponechat candáta v rozmezí od 50 do 89 cm, od 90 cm včetně musí být úlovek okamžitě s maximální šetrností vrácen do vodní plochy.
b) horní míra u štiky obecné je 100 cm včetně – to znamená, že lovící si smí na této vodní ploše ponechat štiku obecnou v rozmezí od 60 do 99 cm, od 100 cm včetně musí být úlovek okamžitě s maximální šetrností vrácen do vodní plochy.
Na třech vyznačených klidových zónách je lov zakázán.
Místenku opravňující lov dle denní doby lovu za poplatek 25 Kč získá lovící na základě odeslané SMS zprávy ve tvaru: HOPIS25 na tel. 90211. Potvrzující SMS musí být obdržena ještě před zahájením vlastního rybolovu, a to ve znění: „Místenka v rámci oprávnění k odlovu ve vodní ploše Pískovna. Platí pouze v den doručení SMS, cena je 25 Kč. Petrův zdar, ČRS SÚS.“ 

V době od 1. 5. do 30. 9. je na pískovně provozován 24hodinový rybolov. Místenku za poplatek 100 Kč získá lovící na základě odeslané SMS zprávy ve tvaru: HOPIS100 na tel. 90211. Potvrzující SMS musí být obdržena ještě před zahájením vlastního rybolovu, a to ve znění: „Místenka v rámci oprávnění k odlovu ve vodní ploše Pískovna. Platí 24 hodin od doručení SMS, cena je 100 Kč. Petrův zdar, ČRS SÚS.“ Osoba provádějící 24hodinový rybolov, tedy v době od 1. 5. do 30. 9., je povinna v době od 0.00 do 4.00 hod. osvětlit místo lovu bílým, neoslňujícím světlem. Zakládání otevřených ohňů se pro tyto účely zakazuje.

Od 1. 1. do 28. 2. (29. 2.) je na pískovně povolen lov pouze na přívlač a muškařením. Lov přívlačí pouze na umělé nástrahy osazené jedním jednoháčkem. Maximální velikost nástrahy je 7 cm. Zákaz používání zátěží umístěných mimo nástrahu (dropshot, boční přívěs, sbirulino). Zákaz vnadění. Při lovu muškařením je povoleno lovit pouze s klasickou muškařskou výbavou skládající se z muškařského prutu, muškařského navijáku, muškařské šňůry a návazce o maximální délce odpovídající dvojnásobné délce používaného prutu, s nástrahami v maximální velikosti 3 cm a osazené jednoháčkem. Je zakázáno používat jakékoliv zátěže umístěné mimo tělo mušky, stejně tak je zakázáno použití jakýchkoliv plovoucích zařízení, jako je kulové plovátko, splávek apod. Lov v tomto období je cílen na pstruha duhového a sivena amerického. Proto při ulovení jiného druhu dravé ryby (candát, okoun, štika) musí následovat její okamžité vrácení zpět do vodní plochy, kde byla ulovena. Lov je možný provádět pouze v případě, že vodní plocha není pokryta ledem. Je zakázán vstup a rybolov na zamrzlé vodní ploše. Přísný zákaz rozbíjení ledu. Při lovu musí být prut držen v ruce a nástraha aktivně vedena vodním prostředím. Místenku za poplatek 100 Kč získá v tomto období lovící na základě odeslané SMS zprávy ve tvaru HOPR100 na tel. číslo 90211. Potvrzující SMS musí být obdržena ještě před zahájením vlastního rybolovu, a to ve znění: „Místenka v rámci oprávnění k odlovu ve vodní ploše Pískovna. Platí pouze v den doručení SMS, cena je 100 Kč. Petrův zdar, ČRS SÚS.“
Zákaz lovu z pláže s výjimkou období od 1. 10. do 31. 3., kdy je zde povolen lov muškařením, a od 1. 10. do 28. 2. (29. 2.), kdy je zde povolen lov přívlačí. Zákaz používání bellyboatu.

Bivakování je povoleno výhradně při použití bivaku bez podlážky nebo deštníku s bočnicemi. Stany, párty stany a další jiné přístřešky jsou zakázány.
Režim bivakování je následující:
přes noc po celý rok (neplatí pro měsíce červen až srpen) po zaplacení místenky ve výši 25 Kč, loví se dle denní doby lovu;
červen až srpen lze přes noc bivakovat pouze po zaplacení místenky ve výši 100 Kč, kdy je prováděn 24 hodinový rybolov. Při zaplacení místenky za 25 Kč lze bivakovat pouze do půlnoci, poté lovící bivak sbalí a musí pískovnu opustit.
Je povoleno použití uzavřeného grilu za podmínky, že si odpad z grilu dotyčný rybář odveze.

 

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

KB

POČET NÁVŠTĚV

24 971 150

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2024 ČRS SÚS