ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

MLYNAŘICE 3 - DVORCE (411 989, 413 995) tit

aktualizováno: 14.02.2021

Číslo revíru: 411 989, 413 995

Název revíru: MLYNAŘICE 3 - DVORCE

Organizace pověřená hospodařením: Středočeský územní svaz

Rozloha: 1,5 ha

GPS souřadnice: 50°12‘29.027“N, 14°48‘16.017“E

KOMBINOVANÝ REŽIM. Odlov lze provozovat na vodní ploše: Dvorce (CZ 21140547) v k. ú. Lysá nad Labem – Dvorce.

411 989 Mimopstruhový režim od 16. 4. do 15. 10. Lov na přívlač, umělou mušku a muškaření zakázáno. Zákaz lovu z rákosin u silnice. Místenku za poplatek 25,- Kč získá lovící na základě odeslané SMS zprávy ve tvaru: HODVO25 na tel. číslo: 90211. Potvrzující SMS musí být obdržena ještě před zahájením vlastního rybolovu, a to ve znění: „Místenka v rámci oprávnění k odlovu ve vodní ploše Dvorce. Platí pouze v den doručení SMS, cena je 25 Kč. Petrův zdar, ČRS SÚS.“

413 995 Pstruhový režim od 1. 11. do 31. 3. Místenku za poplatek 50,- Kč získá lovící na základě odeslané SMS zprávy ve tvaru: HODVO50 na tel. číslo: 90211. Potvrzující SMS musí být obdržena ještě před zahájením vlastního rybolovu, a to ve znění: „Místenka v rámci oprávnění k odlovu ve vodní ploše Dvorce. Platí pouze v den doručení SMS, cena je 50 Kč. Petrův zdar, ČRS SÚS.“ Zákaz chytání z rákosin pod silnicí. K parkování jsou určena místa označená tabulemi.

Všeobecná pravidla pro MP a P režim

1. Provádět odlov ryb na vodních plochách, které jsou vedeny jako provozovny chovatele ČRS, z. s., SÚS a místních organizací v něm sdružených provozujících vodní plochy, lze pouze za předpokladu, že si uchazeč o odlov stáhl a vytiskl Oprávnění rybníkáře z webu SÚS crs-sus.cz v sekci Rybníkářství a je držitelem celorepublikové, celosvazové nebo středočeské mimopstruhové povolenky u MP režimu a pstruhové u P režimu, která je nedílnou přílohou Oprávnění rybníkáře. Bez tohoto oprávnění a potvrzující SMS zprávy (tzv. místenky) v telefonu, nelze na těchto vodních plochách lov provádět. Místenka má pouze jednodenní platnost, s výjimkou pískovny Písková Lhota, kde je v určeném období možné provádět lov 24 hod. a místenka tam platí 24 hodin. Formát místenky je u každé vodní plochy jiný.

2. Na všech těchto vodních plochách platí pravidla pro lov ryb, dle aktuálního režimu, s odlišnostmi uvedenými v podmínkách a pravidlech odlovu na těchto vodních plochách, a které jsou uvedeny v Rybářském řádu ČRS.

3. Přivlastněné úlovky si osoba provádějící odlov zapisuje, stejně jako příchod k vodě, nesmazatelným způsobem do platného oddílu II povolenky k lovu (stejně jako u rybářského revíru).

4. Ceny místenek jsou na všech těchto vodních plochách stejné: mimopstruhový režim = 25,- Kč (neplatí pro Brožkovnu, Smilovice, Bartoň, Brodský 2, Načeradec – Louňov, Na Dolíkách, Pilař, Pitkovice, Rybník Václav). Cena místenky pro 24hodinový lov na pískovně je 100,- Kč.

5. Za porušení podmínek a pravidel k odlovu ryb bude lovícímu osobou pověřenou k provádění kontrol odebráno oprávnění k odlovu a nebude již moci v daném roce lovit na žádné vodní ploše v režimu rybníkářství provozovatele ČRS, z. s., SÚS. Osoba pověřená k provádění kontrol nemusí odebrat oprávnění k odlovu, pokud se jedná jen o mírné porušení uvedených podmínek a pravidel, které lze na místě napravit. V takovém případě lovící uhradí smluvní poplatek ve výši 200,- Kč formou SMS HODAR200 na tel. 90211 a přijde mu potvrzující SMS: „Děkujeme za příspěvek v hodnotě 200 Kč. Petrův zdar ČRS SÚS.“ Osoba provádějící kontrolu zaznamená porušení na oprávnění k odlovu s krátkým odůvodněním. Toto platí pro VP Božkov, Brožkovna, Jelito, Mlynařice 3 – Dvorce, Pískovna Písková Lhota, Stržený a Vlkava 4 – Smilovice.

6. Seznam všech oprávněných osob k odlovu bude evidován a archivován provozovatelem vodních ploch na základě vydaných oprávnění. Lovícím, kteří budou opakovaně porušovat pravidla odlovu ryb nebude již oprávnění uděleno.

7. Lovící si smí v jednom dnu ponechat 2 ks vyjmenovaných druhů ryb do výše 7 kg; pokud si lovící ponechá 2 ks vyjmenovaných druhů ryb (kapr, candát, štika, sumec, bolen, amur), končí pro něj na těchto vodních plochách denní lov.

8. Lovící si smí v jeden den ponechat 3 ks lososovitých druhů ryb. Jejich ponecháním pro něj končí denní lov na těchto vodních plochách.

9. Lososovité ryby se během lovu zakazují přechovávat živé, po ulovení a přisvojení musí být okamžitě humánně usmrceny.

10. Na všech těchto vodních plochách platí K70, úlovek kapra od 70 cm se musí okamžitě bez prodlení vrátit do vodní plochy, kde byl uloven. Výjimkou je Písková Lhota, kde je K60 a s rybou se nakládá stejně jako u K70.

11. Všechny druhy jesetera je možno lovit pouze v režimu CHYŤ A PUSŤ, kdy úlovek těchto druhů ryb musí být okamžitě bez prodlení s největší šetrností vrácen zpět do vodní plochy.

12. Lovící si nesmí ponechat úlovek, pokud nedosahuje nejmenší lovné délky: pstruh duhový 25 cm, lín obecný 30 cm, amur bílý 60 cm, kapr obecný 40 cm, candát obecný 50 cm, štika obecná 60 cm, sumec velký 70 cm, okoun říční 20 cm s výjimkou pískovny Písková Lhota, kde je okoun loven v režimu CHYŤ A PUSŤ. Na pískovně Písková Lhota rovněž platí horní míry dravých ryb, a to následovně: horní míra u candáta obecného je 70 cm včetně, horní míra u štiky obecné je 80 cm. Druhové hájení všech druhů ryb na těchto vodních plochách platí dle rybářského řádu ČRS a vyhlášky č. 197/2004 Sb.

13. Lovící smí lovit maximálně na dva pruty, v případě lovu na umělou mušku a lovu přívlačí na jeden (ostatní pruty mohou být připraveny na břehu). Muškaření zakázáno.

14. Lovící je povinen na lovném místě a v jeho kruhovém výměru 3 m udržovat pořádek. Při odchodu své lovné místo uklidí!

15. Lovící je povinen parkovat své vozidlo pouze na odstavném místě, které k těmto účelům určí provozovatel vodních ploch.

16. Lovící je povinen se podrobit kontrole při odlovu, a to rybníkářem pověřenou osobou k provádění kontroly. Pověřená osoba k provádění kontroly je povinna lovícímu předložit své pověření a prokázat se průkazem člena rybářské stráže nebo občanským průkazem.

Pravidla odlovu v pstruhovém režimu

a) Lov lososovitých ryb je povolen 7 dní v týdnu.

b) Pokud se neloví v tomto režimu na dírkách, je lov na plavanou a položenou zakázán.

c) Povoleným způsobem lovu je lov na umělou mušku a lov přívlačí. Při lovu na umělou mušku zabezpečuje nosnou funkci pouze muškařská šňůra, zákaz používání jakékoliv zátěže mimo tělíčko mušky. Kulové nebo jiné plovátko, popřípadě jiná zátěž jsou zakázány.

d) Při lovu přívlačí a lovu na umělou mušku musí být prut držen v ruce a nástraha aktivně vedena vodním prostředím.

e) Zákaz vnadění a chytání na živé nástrahy.

f) Poraněnou ulovenou rybu je nutné si ponechat a řádně ji zapsat.

g) Pokud lovící pustí zpět dravou rybu (okoun, candát, bolen, tloušť, štika, sumec), nebude toto jednání postihováno. Viz bod 12 všeobecných podmínek.

h) Lov na dírkách pouze v případě udělení výjimky – aktuální informace na webových stránkách crs-sus.cz. Po zamrznutí rybníka a tloušťce ledu minimálně 10 cm je možno lovit na dírkách min. 5 m od sebe. Při zamrznutí hladiny a lovu na dírkách bude tolerováno chytání na těsto (vláčecí pastu) i sýr se splávkem pouze na 1 udici. Při lovu na dírkách se smí používat pouze jednoháčky. Po rozmrznutí hladiny je chytání na těsto (vláčecí pastu) i splávek opět zakázáno. Těsto nesmí být po rozmrznutí hladiny přidáváno k žádné nástraze (mušce, twisteru, třpytce apod.). Při ulovení ryby a jejím vytažení na led nebo na břeh z vody si musí lovící tuto rybu ponechat a okamžitě zapsat do oddílu II povolenky k lovu.

ch) Zákaz lovu na kulové (bublina) nebo jiné plovátko a sbirulino.

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

soutez

POČET NÁVŠTĚV

8 273 939

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2021 ČRS SÚS