ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Mistr světa 2021 ve skishi – Tomáš Spáčil tit

publikováno: 08.09.2021

Na právě skončeném mistrovství světa v rybolovné technice, které se konalo v Budapešti, se skvěle dařilo Středočechovi Tomáši Spáčilovi, který zde v individuálních závodech získal zlato ve skishi a bronz v arenbergu.

A jak celý světový šampionát viděl Tomáš? Zde je jeho zpověď:

Na místo závodu jsme dorazili s celou českou reprezentací již v úterý večer, abychom se celou středu mohli věnovat oficiálnímu tréninku. Stejně jako 69 závodníku z dalších 13 států. Bohužel stále nestabilní kovidová situace neumožnila příjezd například reprezentantů z Japonska nebo USA. I tak se ale závodu zúčastnila konkurence v podobě většiny nejlepších závodníků světa.

Hned po příjezdu na místo konání závodu nám bylo jasné, že to nebude nic snadného. Místo pro házení totiž tvořila velká travnatá plocha letiště, které se nachází v kopcovité oblasti poblíž Budapešti. Díky tomu zde vítr dosahoval v nárazech až 60 km/h což jsou pro házení velmi náročné podmínky.

A je to tady… Na každém závodu psychicky nejnáročnější část. Terčové disciplíny. Už ráno jsme věděli, že díky silnému větru budou ještě náročnější.

Bohužel hned v první disciplíně, kterou považuji za svou nejlepší, jsem netrefil poslední hod. I přes podmínky, které panovaly, se nashromáždilo tolik bezchybných výkonů, že to nestačilo na postup do finále. Ale nevadí! Pokračujeme dál.

Hned v další disciplíně se mi již podařilo probojovat mezi osm nejlepších a měl jsem možnost se s nimi poprat v rozhozu. A povedlo se! Vezu domu bronzovou medaili z arenbergu.

Postup do finále se mi vyvedl i v další disciplíně, což byl obávaný skish. Tak, jako celý den, i na finále této disciplíny panoval tak silný vítr, že chvílemi bylo doslova nemožné odhodit. Ale nebylo na co čekat… Věděl jsem, že po mém boku mám ty nejlepší závodníky světa, a že já musím předvést to nejlepší, co ve mně je… A povedlo se! Podařilo se mi získat plný počet bodů v nejrychlejším čase finále a ze skishe odvážím zlato!

Další dva dny probíhaly dálkové disciplíny a Češi získávali jeden cenný kov za druhým. Čím dál více bylo jasné, že máme nakročeno na velmi vydařené mistrovství. A to jsme také do posledního hodu stvrzovali, jak to jen šlo. Celkem jsme na MS získali 34 medailí a zvítězili jak v družstvech žen, tak i mužů.

Celkově je takový zážitek nepopsatelný a těžko ho slovy přenést. Ale pokud bych se o to měl pokusit, tak je to neskutečný koktejl adrenalinu, štěstí, a tolika dalších emocí, že je to opravdu něco nezapomenutelného.

Takový zážitek ovšem není zadarmo. Předchází mu jak obrovské množství tréninku, tak i potřebného vybavení. Bez toho na takto náročném závodě uspět nelze… A já mám to štěstí, že díky podpoře Středočeského územního svazu, Obce Zaječov, MO Hořovice a dalších sponzorů se mi uspět podařilo, a jak jsem zmínil výše… to je něco nezapomenutelného. Děkuji!

Zvláštní dík také patří mému trenérovi. Většinou on píše tyto články a tím pádem o něm zmínka nebývá, ale bez jeho pomoci bych tady teď neseděl a nepsal o nejúspěšnějším MS v historii. A za to díky, TATI!

Tomáš Spáčil

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

KB

POČET NÁVŠTĚV

24 207 677

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2024 ČRS SÚS