ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Aktuální stav k rybářským kroužkům, závodům a táborům tit

publikováno: 14.05.2021

Rada ČRS zveřejnila aktuální platné podmínky pro vedení rybářských kroužků, organizaci rybářských závodů a realizaci letních dětských táborů v souvislosti s epidemií Covid-19.

Amatérský sport

V současné době můžou venku hromadně sportovat amatérští sportovci do 18 let, kteří jsou organizovaní ve sportovních svazech. Musí být ale splněny podmínky maximálně 30 osob na sportovišti a limit 1 sportovec na 15m² plochy sportoviště. To platí i pro konání soutěží.

 • Dále sportovci musí před sportováním podstoupit PCR test (max. 7 dní před) či antigenní test (max. 72 hod. před), nebo mít potvrzení o prodělané nemoci. V případě testování dětí může zákonný zástupce čestným prohlášení doložit, že dítě bylo negativně testováno ve škole. Případně lze využít samotestování na místě. Podmínku testování nemusí splňovat děti do 6 let.
 • Organizátor amatérské sportovní přípravy musí uchovat kontaktní údaje účastníka (ideálně telefonní číslo) po dobu 30 dnů- tyto údaje jsou důležité pro případné trasování účastníků ze strany krajských hygienických stanoc v případě, že by došlo k nákaze.
 • Pro dospělé sportovce platí omezení maximálně 2 lidí na jednom sportovišti, a to do 17. května 2021, kdy bude umožněn sport dospělých ve stejném režimu, který aktuálně platí pro děti do 18ti let.

 

Činnost kroužků

Činnost kroužků je povolena, neboť jsou povoleny volnočasové aktivity pro děti (do 18ti let), za dodržení následujících podmínek:

 • ve vnitřních prostorách jsou dovoleni pouze 3 účastníci (do 18ti let) a 1 organizátor
 • ve venkovních prostorách  je povoleno maximálně 30 osob (do 18ti let), ale za podmínky 15 m² pro každého (využívat se nesmí vnitřní prostory, např. šatny),
 • všichni účastníci absolvují antigenní test (max. 72 hod. před), nebo PCR test (max. 7 dnů před), zákonný zástupce může doložit čestné prohlášení, že bylo dítě otestováno s negativním výsledkem ve škole či školském zařízení, 
 • provozovatel volnočasové aktivity (např. vedoucí kroužku) musí vést evidenci účastníků na jimi pořádaných aktivitách po dobu 30 dnů od poskytnutí služby, kdyby bylo třeba provést epidemiologické šetření- jméno a příjmení, jak účastníka, tak poskytovatele, jejich kontaktní údaje a čas kdy byla služba poskytnuta,
 • podmínce testování a evidenci neplatí pro děti do 6 let.

 

Letní tábory

27. dubna 2021 na zasedání zástupců MŠMT, hlavní hygieničky a České rady dětí a mládeže (ČRDM) bylo dojednáno, že tábory budou povoleny! V současné době jsou dojednávány podmínky a samozřejmě se nesmí zásadně zhoršit epidemiologická situace.

Lze předpokládat, že:

 • Podmínky pro rok 2021 budou vycházet z loňských pravidel pro pořádání táborů.
 • Letos se ale pravděpodobně dočkáme povinného testování dětí min. 72 hodin před odjezdem, a to na oficiálních testovacích místech. Kapacita testovacích míst je dle statistik dostatečná.
 • U menších táborů se bude jednat o možnosti přípravy stravy a mytí nádobí dětmi bez omezení.

 

O dalším vývoji Vás budeme informovat.

Rada ČRS, odkaz ZDE

 

Fotogalerie tit

foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

KB

POČET NÁVŠTĚV

25 230 653

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2024 ČRS SÚS