Doplnění ke konci nouzového stavu tit

publikováno: 10.04.2021

V souvislosti s ukončením nouzového stavu (11. 4. 2021) jsme informovali, že od pondělí 12. 4. 2021 bude lov ryb povolen po celou povolenou denní dobu lovu, tzn. aktuálně od 4 do 24 hod. na mimopstruhových a od 6 do 20 hodin na pstruhových revírech.

Zároveň bude ukončeno omezení volného pohybu osob, proto bude možné lov ryb udicí provozovat na všech vodních plochách v rámci působnosti povolenky, tzn. i mimo okres bydliště rybáře.

Toto naše vyjádření potvrdilo svým stanoviskem i Ministerstvo zemědělství.

Nicméně je nutné zdůraznit, že spolková činnost je omezena opatřením Ministerstva zdravotnictví, kdy spolková činnost je povolena s účastí ve stejný čas max. 20 osob ve venkovních prostorách a max. 10 osob ve vnitřních prostorách staveb, pořádání zkoušek na první rybářský lístek za účasti max. 10 osob a další max. 3 osoby z řad veřejnosti (celkový počet osob, tedy všech, zejména pak uchazečů o zkoušku, zkoušejících a veřejnosti je nejvýše 13 osob), a to při dodržení veškerých hygienických opatření, zejména:

nošení ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95), zdravotnická obličejová maska nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének.

Odkaz ZDE

Mgr. David Zdvořáček, právník ČRS