ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Soustředění reprezentace ČR handicapovaných rybářů v plavané tit

publikováno: 10.09.2020

Ve dnech 3. – 6. 9. 2020 zorganizovala místní organizace Kladruby soustředění širšího výběru české reprezentace handicapovaných rybářů v plavané na perfektně zarybněném labském revíru MO Mělník.

Za čtyři dny se našim reprezentantům za pomoci neúnavných asistentů podařilo chytit neuvěřitelných 430 kilogramů ryb, kde dominovali cejni a tloušti. Podařilo se ulovit i několik okounů a úhořů. Velký dík patří mělnické organizaci, která nám svůj revír zapůjčila. Děkujeme i Českému rybářskému svazu, který akci posvětil a uvolnil finanční prostředky, díky nímž jsme mohli soustředění realizovat.

Čtyřdenní soustředění bylo rozděleno na dvě části. Část teoretickou a praktickou, které se po celé dny prolínaly. Závodníci byli školeni státním trenérem Vladimírem Vyslyšelem v osvojování veškerých možných dovedností a technik lovu. Proběhla praktická ukázka rybolovné techniky lovu na děličku a odhozové pruty, praktická ukázka přípravy krmení a živé nástrahy, vysvětlení, jak funguje krmení a proč je důležité. Závodníci byli seznámeni s technikami navazování, s výběrem správného materiálu a „bižuterie“.  Praktickou část soustředění ovládlo trio reprezentantů, kdy nejlepším byl Ján Omamik, stříbro si odnesl mistr světa Radim Kozlovský a třetí příčku dobil Eman Vyhlídal. I výsledky čtveřice Seidl, Krym, Svatoš a Kovář byly chvályhodné, ale někdo je přeci jen o ten krůček lepšíJ.

Na soustředění zavítal i předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner, který předal ocenění loňskému mistru světa Radimovi Kozlovskému a popřál handicapovaným rybářům zdraví a sílu do dalších sportovních i osobních úspěchů. Dalším návštěvníkem byl pan doktor Marek Odložilík, který věnoval a výrazně podpořil závodníky mnoha kilogramy špičkového krmení značky Timár mix.

Náš dík v první řadě patří asistentům, které oslovuje trenér reprezentace, a kteří jsou většinou sami předními a zkušenými závodníky mezi „zdravými“ rybáři v plavané. Bez jejich zkušeností by handicapovaní rybáři nebyli schopni podávat nadstandardní výkony. Jejich pomoc je nezbytná a jsme potěšeni, že ve svém volném čase a zdarma pomáhají! Děkujeme Markéto, Luboši, Mirku, Rolande, Petře, Jendo…

Komfortní ubytování bylo v Campu Mělník, stravovací potřeby byly zajištěny jak v kempu, tak na „závodním“ úseku, výuka a materiální vybavení bylo trenérem zvládnuto na výbornou. O zázemí celé akce se neúnavně staralo duo Pavlů (Kletečka, Hošek) a další servis zajišťovala naše dvorní fotografka Mirka Naglová.

Za nás se soustředění vydařilo. Z řad závodníků máme potvrzeno, že průběh soustředění byl pro všechny přínosem, závodníci načerpali mnoho nových poznatků a zkušeností. Věříme, že je všichni budou využívat, což je dle každodenních doporučení státního trenéra to nejdůležitější, co by měl každý závodník dělat…být co nejvíc u vody a teoretické znalosti přenášet do praxe. Bez intenzivních tréninků, sezení u vody to nikdy nemůže být lepší…

Za organizační tým jsme s pozdravem

Jan Porhansl a Tomáš Kučera

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

PLhota
KB

POČET NÁVŠTĚV

26 516 959

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2024 ČRS SÚS