ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Po několikaměsíční odluce zase spolu tit

publikováno: 19.06.2020

Opatření vyhlášená v souvislosti s pandemickým onemocněním COVID – 19 se pomalu vracejí do normálu a svou činnost znovu zahájil i dětský rybářský kroužek v Hořovicích.

Během karantény jsme byli s dětmi i rodiči v telefonickém kontaktu a snažili jsme se zajistit jim prodej povolenek k rybolovu individuálně, v takzvaném nouzovém režimu. V současné době se již scházíme pravidelně každou středu, a pokud to počasí jen trochu dovolí, trávíme schůzku na březích lázeňského rybníka.

Jedná se sice o chovný rybník, kde je rybolov přísně zakázán, nicméně vedení MO, a především hospodář organizace pan Ing. Grunt nám v rámci výuky tento odlov umožnili. Vše probíhá za dohledu vedoucích rybářského kroužku a odchycené ryby jsou vždy po změření vráceny zpět do rybníka.

Děti si zde mohou procvičit různé rybolovné techniky a z každé ulovené ryby mají obrovskou radost.

V sobotu 27. 6.2020 od 9:00 hod. zde připravujeme uspořádat i dětské rybářské závody, konané pod hlavičkou MO Hořovice. Pro děti jsme zajistili občerstvení a drobné ceny a v podstatě se s nimi rozloučíme před blížícími letními prázdninami.

Další součástí výuky je nácvik házení zátěže na terč, což zlepšuje přesnost náhozů ve volné přírodě a my jej nejčastěji nacvičujeme v zámecké zahradě hořovického zámku. No, a když nám počasí nepřeje, probíráme rybářskou tématiku v nově zrekonstruované klubovně naší organizace, kde se pro tuto činnost podařilo vybudovat důstojné a příjemné prostředí.

Moc bychom si přáli, aby se život vrátil zase do normálu a my bychom mohli s dětmi vyrazit na prodloužený víkendový pobyt strávený na březích nějakého rybníka nebo na březích řeky Berounky bez nutnosti nošení roušek, desinfekce a všech dalších speciálních opatřeních. Snad se toho brzy dočkáme.

Jan Rogos, jednatel MO Hořovice

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

KB

POČET NÁVŠTĚV

21 186 992

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2023 ČRS SÚS