ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Po několikaměsíční odluce zase spolu tit

publikováno: 19.06.2020

Opatření vyhlášená v souvislosti s pandemickým onemocněním COVID – 19 se pomalu vracejí do normálu a svou činnost znovu zahájil i dětský rybářský kroužek v Hořovicích.

Během karantény jsme byli s dětmi i rodiči v telefonickém kontaktu a snažili jsme se zajistit jim prodej povolenek k rybolovu individuálně, v takzvaném nouzovém režimu. V současné době se již scházíme pravidelně každou středu, a pokud to počasí jen trochu dovolí, trávíme schůzku na březích lázeňského rybníka.

Jedná se sice o chovný rybník, kde je rybolov přísně zakázán, nicméně vedení MO, a především hospodář organizace pan Ing. Grunt nám v rámci výuky tento odlov umožnili. Vše probíhá za dohledu vedoucích rybářského kroužku a odchycené ryby jsou vždy po změření vráceny zpět do rybníka.

Děti si zde mohou procvičit různé rybolovné techniky a z každé ulovené ryby mají obrovskou radost.

V sobotu 27. 6.2020 od 9:00 hod. zde připravujeme uspořádat i dětské rybářské závody, konané pod hlavičkou MO Hořovice. Pro děti jsme zajistili občerstvení a drobné ceny a v podstatě se s nimi rozloučíme před blížícími letními prázdninami.

Další součástí výuky je nácvik házení zátěže na terč, což zlepšuje přesnost náhozů ve volné přírodě a my jej nejčastěji nacvičujeme v zámecké zahradě hořovického zámku. No, a když nám počasí nepřeje, probíráme rybářskou tématiku v nově zrekonstruované klubovně naší organizace, kde se pro tuto činnost podařilo vybudovat důstojné a příjemné prostředí.

Moc bychom si přáli, aby se život vrátil zase do normálu a my bychom mohli s dětmi vyrazit na prodloužený víkendový pobyt strávený na březích nějakého rybníka nebo na březích řeky Berounky bez nutnosti nošení roušek, desinfekce a všech dalších speciálních opatřeních. Snad se toho brzy dočkáme.

Jan Rogos, jednatel MO Hořovice

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

soutez

ODEVZDÁNÍ SUMÁŘE ÚLOVKŮ 2020

POČET NÁVŠTĚV

4 079 059

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

Pískovna

© 2020 ČRS SÚS