ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Středočeský kraj podpoří reofilní druhy ryb 150 000 korunami tit

publikováno: 19.05.2020

Rada Středočeského kraje schválila dotaci ve výši 150 000,- Kč na II. etapu společného projektu s SÚS na podporu reofilních druhů ryb ve středočeských tocích.

Stejnou částkou přispěje i náš územní svaz, takže naše toky obohatí, jako vícezarybnění, reofilní druhy ryb v celkové hodnotě 300 000,- Kč.

Tento projekt byl zahájený v loňském roce a předcházel mu společný projekt na podporu lipana podhorního v tocích středočeského kraje, jenž trval tři roky.

V letošním roce tak plánujeme vysadit odkrmeného úhoře na Sázavu, a to do všech revírů zde hospodařících MO ve sdruženém rybolovu.

Úhoř do Sázavy patří, ale bohužel tato krásná řeka nesplňuje podmínky pro vysazování úhořího monté z dotačního programu ORP z důvodu neprůchodnosti (migrační překážky na Vltavské kaskádě), tak pro jeho nasazení v Sázavě využíváme tuto cestu. Vysazení odkrmeného úhoře zrealizujeme v průběhu příštího týdne.

V rámci tohoto projektu rovněž vysadíme jelce jesena do Berounky, a to do všech revírů zde hospodařících MO v SÚS ve sdruženém rybolovu a parmy říční do Jizery, opět do všech pojizerských MO. O těchto násadách budeme informovat.

Osobně jsem velice rád, že naše spolupráce se Středočeským krajem i nadále pokračuje ve všech třech, pro mě, klíčových oblastech, a to v podpoře činnosti RS, dětí a mládeže a reofilních druhů ryb. Této spolupráce s Krajem si velice vážíme a děkujeme za ni.

Dušan Hýbner, předseda SÚS

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

KB

POČET NÁVŠTĚV

24 970 121

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2024 ČRS SÚS