ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Handicapovaní rybáři ukončili závodní sezonu na Záhorské tit

publikováno: 30.10.2023

Rybářská závodní sezóna MO Kladruby byla o víkendu 7. – 8. 10. 2023 na nádrži Záhorská úspěšně zakončena, jako již tradičně, sobotními Podzimními závody dospělých a nedělními Dětskými závody ve dvou věkových kategoriích.

Na závody přijelo ve dvou dnech 53 závodníků se svými četnými doprovody, které přispěly k pohodové atmosféře, která oba dny provázela.

Sobotní závod „dospělých“ provázelo příjemné, až letní počasí, neděle však dala dětem zabrat, Sv. Petr změnil pravidla a nebylo daleko od sněhových vloček. Vítr a studené, deštivé počasí dokonce vyhnalo asi osm závodníků v průběhu čtyřhodinového klání ke svým domovům. Po poledni se počasí umoudřilo, a tak i tyto naše poslední závody v roce 2023 můžeme hodnotit jako úspěšné! Smekáme před všemi, kteří tuto slotu přečkali, a věříme, že jim udělali radost hodnotné ceny, které jsme od lidí s dobrým srdcem získali!

Závodnímu víkendu opět předcházela skvělá práce členů MO Kladruby, kteří výtečně připravili revír, zajistili ceny, poháry a medaile pro zúčastněné a připravili skvělé občerstvení. Gastro pochutinám z dílen Maso Třebovle, restaurace Standy Komendy, pekařství Havlových a Turků, rodiny Sátrových dominoval hovězí guláš z lorny, grilované plátky, klobásy a kabanosy, uzení kapři, kuřecí hamburgery s hranolkami pro všechny děti a mraky pečiva, dortů a zákusků. Tlačenky, škvarky, špeky, perníky, donuty a koláčky byly už jen pověstnou třešničkou.

Sobotní závod byl posledním, který mohl promluvit do konečného pořadí v Putovním poháru MO Kladruby. Rozdíly mezi prvními třemi rivaly – Kovář, Číž a Belušiak byly minimální a před závodem byla pozice těchto tří borců otevřená. Vítězství však po roce nekompromisně obhájila stálice startovního pole Martin Kovář, který si odnesl hlavní cenu od společnosti Wavy Boats – echolot Lowrance, gratulace Martine! Pořadí sobotního závodu bylo následovné: vítězkou se stala Gábina Tauberová s počtem devíti kaprů a 462 cm, Martin Kovář byl s 418 cm a 12 rybami druhý, bronz bral Vláďa Rubina s 281 cm/6 kaprů.

Nedělní dětské závody v kategorii starších (10-15 let) ovládli po vzoru otce bratři Kovářové, kdy starší Honzík svého bráchu Tondu pobil o necelých 100 cm, ulovil 8 kaprů o délce 334 cm. Brácha Tonda měřil 240 cm a o stejný rozdíl zvítězil nad třetím Ondrou Havlem, který chytil 3 kapry s délkou 134 cm.

V kategorii mladších dětí (do 10 let) vévodil a zlatou medaili si odnesl Kája Dvořák s dvěma kapry o délce 95 cm, před Matyášem Halaškou, který ač chytil nejdelšího kapra závodu (58 cm), musel se spokojit se stříbrem. Bronz vychytal Filip Hlaváček, který zdolal největšího pstruha dne.

Vzhledem k nevlídnému počasí jsme ustoupili od závodů v rybolovné technice (hodu na terč) a též od připravených doprovodných programů, jako je oblíbená střelba vzduchovkou, skákání v pytli apod.…takže nám nezbylo, než promrzlým dětem servírovat hamburgery a přejít k vyhlášení vítězů.

Jelikož u nás každé z dětí vyhrává, tak si odnesly hromadu cen, ať už od tradičních sponzorů dětských závodů společností Delphin, Nikl, Timár CZ a Středočeský územní svaz, tak od rodiny Havlových a společnosti Kaufland Jarov, Kofola, Bakker Divišov a Zámecký pivovar Zbraslavice.

Ač u dětí a mládeže preferujeme myšlenku „utečte od mobilů k vodě“, kterou se snažíme s naším rybářským kroužkem naplňovat, neubránili jsme se lákavého daru rodiny Havlů, a rozdali jsme po regulérním losování z celého startovního pole i tři mobily, z čehož měli výherci nebývalou radost.

Děkujeme všem za letošní účast na našich závodech a těšíme se v příštím roce opět na skvělou atmosféru, která naše závody provází. Budeme rádi, když se startovní pole rybářů rozšíří, ať už s handicapem či bez. Vždyť naším hlavním cílem je handicap mazat a ukázat jak lidem s fyzickým handicapem, tak zdravým, který většinou stejně nějaký „handicap“ mají, že když se chce, tak handicap roli nehraje a je možné si užít skvělé okamžiky v tomto neutěšeném světě.

Buďme šťastní z toho, co máme, snažme se být pozitivní, pomáhejme si a těšme se na další sezónu s handicapovanými rybáři Kladruby. Pokud nám zdraví a síla povolí, budeme tu pro Vás!

Přejeme Vám především zdraví a optimismus a těšíme se brzy na viděnou!

S úctou a pozdravem za handicapované rybáře Kladruby

Tomáš Kučera, Jan Porhansl, Mirka Naglová, Petr Krym, Pavel Kletečka, Honza Kadlec, Gábi Tauber, Michal Šramota a Jakub Starý

Soubory ke stažení tit

Výsledky děti 11 - 15 let podzim 2023

PDF

Výsledky děti do 10 let podzim 2023

PDF

Výsledky Podzimní závody 2023

PDF

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

KB

POČET NÁVŠTĚV

21 116 430

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2023 ČRS SÚS