Zákaz rybolovu Labe 14 a podrevírech Labe 14 A do ODVOLÁNÍ! tit

publikováno: 07.10.2023

ČRS, z. s., MO Mělník vyhlásil okamžitý zákaz rybolovu na revíru 411 046 Labe 14 a na podrevírech č. 2. Sidonka, 3. Mlazické tůně a 5. Vehlovická tůň revíru 411 167 Labe 14 A, a to až do ODVOLÁNÍ!

Důvodem je havárie na jezu v Dolních Beřkovicích a poklesu vody. V pátek ve večerních hodinách jsme byli informováni o havárii a rychlému úniku vody ze zdrže.

Ve spolupráci s odborem životního prostředí v Mělníce a Českými přístavy jsme měli informace o aktuální situaci na toku i případné opravě jezu.

V okamžiku, kdy bylo jasné, že je situace kritická, členové rybářské stráže a dobrovolníci nejprve zapytlovali výpusť u Vehlovické tůně. Následně za pomoci hasičů Mělník, Vehlovice a Chloumek ucpali pomocí vaku výpusť z Mlazických tůnî, aby při poklesu Labe o cca 1,5 m nezůstaly ryby jen na blátě a dotěsnili Vehlovickou tůň.

Situaci budeme nadále monitorovat a informace aktualizovat.

Marek Macholda, jednatel MO Mělník