Kontrola RS a policie: zadržena jedna povolenka a hledaná osoba tit

publikováno: 02.09.2023

Včera od večera do pozdních nočních hodin proběhla další plánovaná kontrola RS s rozšířenou působností společně s pořádkovou jednotkou Policie ČR Mladá Boleslav.

Kontroly se zúčastnili tři členové RS s rozšířenou působností, čtyři policisté se dvěma služebními vozy, kteří se zaměřili na řeku Jizeru, v úseku od Mnichova Hradiště do Vince. Kontrolovány tak byly revíry č. 411 026 Jizera 3, 411 027 Jizera 4, 411 028 Jizera 5 a 411 029 Jizera 6 v úsecích, kde máme dlouhodobé problémy s pytláky. Dále byla provedena kontrola VP SÚS Písková Lhota, Dvorce a na základě telefonátu Labe 19 (411 051).

Celkově bylo zkontrolováno 50 lovících, zadržena byla jedna povolenka za ponechání si 2 ks vyjmenované ryby, které nesplňovaly nejmenší zákonnou lovnou délku. Pět drobných přestupků bylo vyřešeno na místě domluvou a nápravou.

Policie při kontrole a ztotožňování lovících zadržela jednu hledanou osobu.

V těchto kontrolách budeme o nadále v součinnosti s PČR pokračovat. Děkujeme PČR za výbornou spolupráci a podporu činnosti RS. Rovněž děkujeme všem lovícím za dodržování legislativy a klidný průběh kontroly.

Členové RS s rozšířenou působností