ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Víkendové setkání nymburského rybářského kroužku tit

publikováno: 07.11.2022

V sobotu (5. 11.) proběhlo druhé víkendové setkání rybářského kroužku v Nymburce. Celkem se sešlo 21 dětí, kde nechyběla ani mladá rybářka Barbora Nováková.

Navázali jsme na úvodní setkání seznámením s jednotlivými způsoby rybolovu (plavaná, položena, přívlač atd.) zatím jen v teoretické rovině. Následně byla dětem vysvětlena povinná i nepovinná výbava při sportovním rybolovu, doplněná praktickými ukázkami rybářských prutů používaných při jednotlivých způsobech rybolovu v podání kolegy Jirky Nováka.

Po přestávce se děti pokoušely navazovat háčky s lopatkou i s očkem. Následovala vycházka kolem místního rybářského revíru, včetně ukázky kontroly rybáře rybářskou stráží. Rybář měl vše v pořádku a výborně s námi spolupracoval včetně záběru a zdolání krásného kapra obecného.

Po chutném obědě v podobě rajské omáčky s vepřovým masem a houskovým knedlíkem/kolínka, následovalo dokončení přednášky o rybářských revírech MO Nymburk, seznámení s používáním jednotlivých nástrah, míchaní krmení a vybarvování omalovánek s rybářskou tématikou.

Celý den proběhl v přátelském a kamarádském duchu. Spokojenost a úsměv mladých začínajících rybářů je k nezaplacení a pro nás odměnou… Vždy nás jejich nadšení potěší. Velký obdiv u nás měl i malý Venoušek Brzobohatý, který celý den vydržel, a dokonce i s operovanou rukou se snažil navázat svůj první háček.

Děkuji za součinnost a za spolupráci Jirkovi Novákovi, Frantovi Rynekrovi a Josefu Šimáněmu na tak hezké a příjemné sobotě.

Děkujeme také celému výboru naší organizace za podporu a poskytnutí zázemí na realizaci tohoto setkání

Těšíme se na další setkání!  

David Hrstka

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

POČET NÁVŠTĚV

16 006 203

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2023 ČRS SÚS