ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

RT: Spáčilovy medailové žně tit

publikováno: 04.07.2022

V prvním červencovém víkendu proběhlo v Kroměříži Mistrovství republiky v rybolovné technice kadetů a dospělých a Tomáš Spáčil získal 11 medailí!

Tomáš byl jediný středočeský reprezentant a jeho medailové žně se zastavily na čísle 11 (tři zlaté, čtyři stříbrné a čtyři bronzové) z 12 možných.

Samotný závod začal v pátek čtyřmi disciplínami, a jako úplně první dvě byly hned ty Tomášovy nejméně oblíbené, ke kterým nastupoval bez velkých ambicí na podestové umístění.

Při první disciplíně postoupil do finále a tam vybojoval bronzovou, ale pro Toma měla cenu zlata.

Závod pokračoval multi dálkou, která je jeho nejméně oblíbenou disciplínou, ale i tam dokázal postoupit do finále, kde sice medaili nedostal, ale i tak byl spokojený se svým výkonem.

Toho dne se ještě házela zátěž dálka obouruč, kde vybojoval bronz a následoval losos, kde byl odměněn první zlatou. Nutno podotknou, že závodníci se museli vypořádat se stále měnícím se větrem a velikým horkem.

Druhý den začal tradičně disciplínou hod muškou na cíl, ve které patřil Tomáš k favoritům, ale po základním rozhozu, kde jednou minul, nebylo jisté, zda vůbec postoupí do finále a dostane šanci bojovat o medaili. Nakonec šanci dostal a vyhrál s plným počtem bodů a v nejrychlejším čase.

Následoval aremberg (bronz), skish (zlato), muška dálka (stříbro) a jako poslední na celém mistroství se házela zátěž dálka. Tady se Tomáš opět trochu trápil a rozčiloval, když nebyl se svým výkonem spokojený a po základních třech hodech již začal balit, že prý nemá šanci se dostat do finále. Ani ostatním závodníkům se ale moc nedařilo, když hody velmi zkracoval boční vítr, který každému hodu ubral několik metrů. Nakonec se ukázalo, že hody nebyly tak špatné a postoupil z pátého místa do finále, kde vybojoval krásné druhé místo.

Na mistrovství republiky se závodí v devíti jednotlivých disciplínách a dále se hodnotí pětiboj, sedmiboj a devítiboj, kdy do vícebojů se započítávají výsledky dosažené v základním kole a jednotlivé disciplíny se počítají z výsledku dosaženém ve finále. Celkově se umístil Tomáš Spáčil v pětiboji na třetím místě a v sedmiboji i devíti boji shodně na místě druhém.

Děkujeme Středočeskému územnímu svazu, naší MO Hořovice a obci Zaječov za podporu, kterou u těchto institucích máme, a která nám pomáhá věnovat se tomuhle sportu.

Radek Spáčil

 

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

POČET NÁVŠTĚV

19 704 407

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2023 ČRS SÚS