Zkoušky na členství v RS zvládlo 16 uchazečů tit

publikováno: 07.06.2022

Středočeský územní svaz na základě pověření Ministerstva zemědělství dnes uspořádal opravné zkoušky uchazečů o členství v rybářské stráži.

Z celkového počtu 21 uchazečů (ze 17 MO) uspělo celkem 16 uchazečů. Opravné zkoušky začínaly „poznávačkou“ 10 druhů ryb, kterou museli dotyční udělat bez chyby, aby mohli postoupit k druhé části zkoušky – testu.

Přes nástrahy „poznávačky“ prošli všichni uchazeči, ovšem pět z nich znovu neuspělo v závěrečném testu.

Do konce června bude všem, kteří složili zkoušky úspěšně, zasláno osvědčení o jejím vykonání a následně mohou být, na základě návrhu uživatelů revírů, ustanoveni orgánem státní správy na úseku rybářství do funkce.

Zkušební komisi tvořili za SÚS: jednatelka Jaroslava Fryšová, technik Ing. Ondřej Jedlička, místopředseda SÚS Jiří Novák a zástupce KÚSK státní správy rybářství Ing. Zdeněk Peták.

Děkujeme všem za účast a za chuť chránit náš společný majetek. Úspěšným pak přejeme hodně zdaru v nelehké práci člena rybářské stráže.

Další zkoušky pro RS se budou v případě zájmu konat v roce 2023.

Ing. Ondřej Jedlička