KONFERENCE 2021: Zpráva o činnosti Dozorčí komise SÚS tit

publikováno: 21.10.2021

Se zprávou o činnosti Dozorčí komise SÚS vystoupila před delegáty její předsedkyně Mgr. Magdalena Vondrušková.

Ta uvedla, že během funkčního období nejprve z osobních důvodů odstoupil Mgr. Jan Šanko a následně i předseda Mgr. Václav Pertl. Na místa těchto členů byl kooptován pan Jaroslav Cepek a pan Jan Melkes s tím, že byl respektován výsledek voleb konaných na územní konferenci 2018. Komise si ze svého středu dne 14. 1. 2020 zvolila předsedkyni Mgr. Magdalenu Vondruškovou.

Komise během své dosavadní činnosti provedla řadu kontrol, od pokladní hotovosti na sekretariátu SÚS, přes kontrolu vrácených neprodaných územních povolenek z roku 2018,

provedené inventarizace majetku, zpracování plánů činnosti jednotlivých odborů SÚS až po kontrolu cestovních příkazů za rok 2019, používání motorových vozidel, poskytování pracovních oděvů a ochranných pracovních pomůcek či kontrola stavu účetnictví.

Objevené drobné nedostatky byly ihned odstraněny, na základě doporučení DR byla vypracována směrnice k provedení inventarizace, která byla poskytnuta MO.

Komise rovněž doporučila nakoupit a využívat ke sledování a vyhodnocování provozu zařízení GPS, což bylo také zrealizováno, což DR hodnotí kladně.

Dozorčí komise SÚS v předchozím období přezkoumávala 3 pravomocná rozhodnutí o uložení kárného opatření vyloučení z ČRS.

„I když dvě ze tří rozhodnutí DK MO trpěla určitými formálními nedostatky, s přihlédnutím k závažnosti spáchaných kárných provinění, nešlo jinak než potvrdit pravomocná rozhodnutí DK MO a členy z ČRS vyloučit,“ uvedla Mgr. Vondrušková.

Dozorčí komise se též zabývala několika stížnostmi. Většina stížností byla dle čl. 26 Jednacího řádu pro nepříslušnost postoupena jinému orgánu svazu k vyřízení. Zbývající stížnosti směřující proti DK MO nebo jejímu členovi byly řádně a včas vyřízeny, kdy bylo konstatováno, že jsou neopodstatněné.

Zástupce Dozorčí komise se pravidelně účastnil jednání výboru SÚS. Při vzájemné spolupráci nebylo shledáno směrem k činnosti výboru žádných nedostatků. Výbor svědomitě plnil veškeré úkoly v rámci činnosti organizace, a to nejen ty, které byly uloženy usnesením územní konference.

Dozorčí komise dále v souladu se statutem společného rybolovu SÚS posuzovala storna znehodnocených povolenek a o této skutečnosti vytvořila vždy zápis.

V neposlední řadě dozorčí komise připomínkovala Statut společného rybolovu SÚS, kdy její veškeré připomínky byly akceptovány a zapracovány do návrhu.