Zpráva z XXIV. ročníku MiČR v jezerním muškaření

V letošním roce se pořadatelství mistrovství České republiky v jezerním muškaření zhostil Východočeský kraj pod taktovkou MO Hradec Králové. V pátek 13. 4. 2018 večer po příjezdu závodníků byla vylosována závodní místa jednotlivých účastníků a konala se porada, kdy byly upřesněny podmínky závodu a organizační záležitosti.

V sobotu 14. 4. 2018 bylo mistrovství slavnostně zahájeno. Ryby byly při chuti a dobře spolupracovaly, alespoň tedy první kolo. V druhém kole po obědě byly ryby již obezřetné a braly váhavě a opatrně. V sobotu se povedlo počasí, byla azurově modrá obloha, krásně hřálo sluníčko a mnozí jsme se i připálili. V neděli se počasí rapidně změnilo, začalo foukat tak, že nahazování bylo obtížné, ale všichni se s větrem poprali statečně. Ryby vyškolené z předchozího dne, braly ještě opatrněji. Přesto snad každý nějakou tu rybku chytil.

V průběhu závodů se chytali hlavně duháci a siveni, dále také pár štik kolem 50 – 60 cm, z dalších druhů ryb se chytil cejn, perlíni, okouni, kapr a lín.

Celkem všech 40 mužů ulovilo 1 520 ks ryb a 9 žen ulovilo ryb 237, což je krásný výsledek. Největší ulovená ryba měřila 69 cm. Všichni si závody užili v přátelské atmosféře a v duchu fair play.

Středočeské barvy zde hájili za muže Marek Macholda a v ženách juniorka Klárka Štěpánková a Jarka Fryšová. Marek v prvním závodě promarnil několik záběrů a padaly mu ryby, které mu pak v celkovém součtu chyběly. Přesto musíme Marka pochválit neboť bojoval statečně a v takové konkurenci není jeho 25. místo v celkovém pořadí mezi 40 elitními závodníky vůbec ostudou. V ženách se uvedla pěkným výkonem juniorka Klárka Štěpánková, která obsadila 5. místo.

Vítězem se stal a titulem MISTR ČESKÉ REPUBLIKY se může honosit v letošním roce Jirka Pejchar, vícemistrem se stal David Chlumský a třetí místo obsadil Pavel Chyba. V ženách zvítězila Kamila Cieslarová, druhá byla Eliška Marková a třetí se umístila Terezka Rutová.

Sláva vítězům, gratulujeme.

Jarka Fryšová a Marek Macholda