V Čelákovicích nejsou „Vodníci“ z cukru – 163 dětí

logoV úterý 3. 10. se na břehu revíru Grádo konalo jedno z podzimních kol akce „Ve vodě nežijí jen Vodníci“, která probíhá na březích revíru organizací ve Středočeském uzemním svazu za podpory Ministerstva zemědělství a Středočeského kraje. Nyní jsme ho pořádali my, z místní organizace Čelákovice.

_DSC0069Sice jsme se probudili do uplakaného rána, ale naši zájemci o rybářský sport nejsou z cukru, a tak dorazili i za nepříznivého počasí se svými vyučujícími na břeh našeho kouzelného revíru. A dorazilo jich požehnaně, rovných 163 dětí. Hned na začátku je přivítal předseda a hospodář organizace. Na úvod dětem pověděli, kde se nachází, co je čeká a pozorně poslouchající byli oceněni po několika málo otázkách drobnou cenou.

_DSC0095Ihned poté se slova ujal místní vodník Martin. Po krásném přivítání jsme dítka rozdělili dle tříd a hurá na věc. Náš hospodář si převzal jednu ze skupinek dětí a vyrazil s nimi kolem břehů. Dětem povyprávěl, co kde roste, kde jaká je rostlina a strom. Podívat se na nás přiletěla i místní volavka Máňa, která majestátně obhlédla děti na břehu a v klidu odlétla zobnout nějakou tu rybku. Další skupinka se vrhla na plavanou, a poté, tak jako i ostatní, na různé rybolovné techniky. Děti mohly vyzkoušet i _DSC0144muškaření, které jim předvedl náš kolega Martin Grün, státní trenér juniorské muškařské reprezentace.

Dětem po náročných náhozech a zkoušení lovu ryb vyhládlo, a tak přišla na řadu svačina v podobě opečených buřtíků a malinovky. Bohužel v tu chvíli zaúřadovalo počasí, silně se rozpršelo, a tak se děti musely schovat pod připravené stany. A protože se počasí moc nechtělo umoudřit a stále hodně pršelo, nezbyl čas na další zkoušení náhozu a lovu rybek. Dětem se moc nechtělo zpět do školy, ale čas se nachýlil ke konci a tak dítka obdržela od vodníka Martina drobné dárečky a vyrazila na cestu ke škole. _DSC0279

A protože se dětem u nás líbilo, už jsme předem s vyučující dohodli, že je na jaře opět pozveme na naše břehy.

Za MO Čelákovice Jiří Eichler

Logo MZe - bez CR SPRAVNE2

Logo - česká verze (1)

_DSC0108 _DSC0189