Středočeši mají v žácích opět mistra republiky v RT, přivezli 11 medailí!

Od pátku 8. 6. do 10. 6  se konalo Mistrovství ČR žáků a juniorů v rybolovné technice v Bohumíně. Těchto závodů se zúčastnilo celkem 64 závodníků: 17 žákyň, 22 žáků, 5 juniorek a 20 juniorů.

Za Středočeský územní svaz reprezentovali: žákyně – Zuzana Caltová, žáci – Tobias Kočkár, junioři – Martin Kulhavý, Vojtěch Burda, Jan Linhart.

Bohužel se na tomto Mistrovství ČR v RT nemohla zúčastnit naše nejmladší závodnice Amálka Ungrová z důvodu nemoci.

Soutěžit se začalo už v pátek doplňkovou disciplínou D8 – multi – terče a následně jednou z hlavních disciplín D4 – zátěž terče.

D8 – multi – terče: těchto bojů se zúčastnili za juniory Martin Kulhavý a za žáky Tobias Kočkár. Oba dva předvedli skvělý výkon a medailová paráda začala hned první disciplínou. Martin Kulhavý získal stříbro a Tobias bronz.

Následně se pokračovalo disciplínou D4 – zátěž terče (Skish), kde Tobias vybojoval svojí první zlatou medaili na tomto mistrovství.

Tento den skončil velice slibně ziskem třech medailí.

Druhý den se začalo soutěžit za krásného počasí další terčovou disciplínou D1 – muška terče. Ani v této disciplíně neodešli naši svěřenci naprázdno. Vojta Burda získal krásnou stříbrnou medaili a Tobias vybojoval svoji druhou bronzovou medaili. Následovala kategorie D3 – zátěž arenberg,kde kluci předvedli pevné nervy a získali dvě medaile. Martin Kulhavý bronz a Tobias Kočkár přidal do své sbírky další zlatou.

Po této kategorii se začala na obloze objevovat mračna a začalo pršet. Ale ani nepřízeň počasí nezastavila naše závodníky v krasojízdě a sběru cenných kovů. Následující disciplína D2 – muška jednoruč probíhala za velmi těžkých podmínek, silného a často měnícího se protivětru, deště. Ale naši bojovníci předvedli opět skvělý výkon a vybojovali další medaile. Martin Kulhavý získal stříbrnou a Tobias Kočkár už svoji třetí bronzovou medaili.

Poslední disciplína D5 – zátěž dálka jednoruč, která probíhala už za šera přinesla další ovoce v podobě zlaté medaile, kterou vybojoval krásným hodem 62,72 m Tobias Kočkár. Nutno podotknout, že tento hod patřil k jednomu z nejdelších hodů na tomto mistrovství. Ale ani Martin se neztratil, když mu o pouhé 3 m utekla bronzová příčka.

To nejdůležitější na konec nás ještě čekalo! Sečtení bodů ze všech jednotlivých disciplín a vyhodnocení tří nejlepších závodníků, které je pro závodníky to nejcennější!!!

Martin Kulhávý obsadil po sečtení všech bodů (458,180 bodů) KRÁSNÉ třetí místo v kategorii JUNIOŘI a bral bronzovou medaili a tím pádem se stal druhým vícemistrem ČR v RT pro rok 2018.

Vynikajícího úspěchu dosáhl i nejmladší člen naší výpravy. Tobias Kočkár dokázal porazit všechny své soupeře a po sečtení výsledků ( 445,620 bodů ) dosáhl na svůj první, nejcennější titul „Mistra ČR v rybolovné technice pro rok 2018“ v kategorii žáků.

Na tomto Mistrovství dokázali dosáhnout k zisku 4 zlatých medailí, 2 stříbrních medailí a 5 bronzových medailí.

Výsledky MiČR v RT žáků a juniorů 2018

Toto mistrovství uzavřelo také sérii nominačních závodů na MISTROVSTVÍ SVĚTA juniorů, které se bude konat 19 – 22. 7. 2018 v Polsku.

Do tohoto užšího výběru šesti nejlepších juniorů se dokázal už v necelých 15-ti letech probojovat i Tobias Kočkár.

Všem našim závodníkům bych chtěl poděkovat za vzornou reprezentaci našeho územního svazu a popřát jim mnoho úspěchů v dalších závodech. Tobiasovi přeju i mnoho dalších úspěchů na domácí i mezinárodní scéně.

V neposlední řadě nesmím zapomenout též na naše skvělé tzrenéry Radka a Tomáše Spáčilovi, bez kterých by nebylo možné takových výsledků dosáhnout. Děkuji jim za jejich čas, trpělivost a podporu zdokonalovat naše závodníky. Samozřejmě i rodičům velký „DÍK“ za jejich ať už finanční nebo časovou podporu.

Ivo Kočkár