Štěpničkové řádili na GP Čech 2018

Dne 21. – 22. 4. se náš team zúčastnil Grand prix Čech v Kamenných Žehrovicích na rybníku Kačák. Závodu se zúčastnilo 43 závodníků. Již dopředu jsme věděli z předešlých ročníku, že tento závod bude o velkém množství ryb a tím i o velké rychlosti a zručnosti ryby odchytávat.

Ryby se daly nachytat po celé trati a velmi záleželo na zvolené taktice a na montáži udic. První den se nám dařilo velmi dobře, Milan dělal v sektoru B s necelými 13 kg jedničku, Radek ve svém sektoru C s cca 12 kg také vyhrál, Martin se v sektoru A dělil o jedničku se závodníkem Ondřejem Hájkem, oba měli naváženo přesně 13 160 gr a tím dělali oba kuriozní výsledek 1,5.

Po sobotním kole jsme byli velice spokojeni. Při večerní debatě před nedělním závodem jsme se navzájem hecovali, kdo vyhraje GP. Dopředu jsme věděli, že nedělní závod bude z důvodu konkurence velmi složitý, protože kluci z MAVERU chytali taky výborně. Po sobotním závodu měli výsledky 1.5, 2, 2.

Před nedělním losovaním jsme si hlavně přáli, abychom se nesetkali v jednom sektoru, což se nám povedlo. Radek losoval A, Milan B, Martin C. Před závodem jsme věděli, že to bude znovu o spoustě ryb a taktiku jsme ze soboty zachovali. Po skončení vypadal výsledek velmi skvěle. Radek měl napočítaných cca 135 ryb a bylo mu naváženo 17 240 g, s touto váhou vyhrál sektor, Milan měl nachytaných cca 84 ryb a bylo mu naváženo cca 12 kg a to stačilo také na vítězství v sektoru, Martin v sektoru C měl cca 130 ryb s váhou 16 960 g, což bylo také vítězství v sektoru.

Celkové umístění:
1. místo Radek (1+1)
2. místo Milan (1+1)
3. místo Martin (1+1,5)

Petrův Zdar

Radek, Martin a Milan Štěpňové