Juniorský muškařský žebříček 2018 ovládli Monfišáci!

Předpověď počasí se poslední dobou mění jak aprílové počasí. Polička však potvrdila dlouhodobý standard a tento víkend na přehradě Pod Kopcem tradičně propršel. Víte proč? Samozřejmě, že se zde konaly oblíbené a letos poslední pohárové muškařské jezerní závody. V sobotu Memoriál Zdeňka Forchtsama seniorů a v neděli Východočeský pohár juniorů.

V sobotu se u jezera sešlo 107 muškařů, mezi nimiž bylo i 14 juniorů, kteří tento závod měli zároveň jako trénink na vlastní nedělní soupeření. Naše mladé naděje Monfišáci z brandýské MO prokázaly schopnost rovnocenně soupeřit s těmi nejlepšími mezi dospělými. V závodě, během něhož bylo uloveno 680 ryb, celkově osmý skončil Honza Bureš a jedenáctý Dominik Šimon. Tito dva pak obsadili v juniorské kategorii první a druhé místo. Na stupně vítězů je doprovodil strakonický Míša Slavíček. Tento závod vlastně celý patřil „Mladým puškám“. Vítězem se stal Tomáš Langer, hned za ním byl Petr Červenka (oba Pražáci a před pár lety juniorští reprezentanti) a až na třetím místě se umístil velezkušený českobudějovický jezerní muškař Míla Hosenseidl.

O hodinu prodloužená noc poskytla juniorům dostatek času na odpočinek a na přemítání o tom, zda ryby budou, nebo nebudou, brát. Hned od prvního kola bylo jasné, že nebudou a tak to byl přetěžký boj o každou bodovanou rybku. Startovní pole oproti sobotě doplněné o dalších sedm juniorů, tedy celkem 21, muselo prokázat po celou dobu závodu nejen obrovskou fyzickou a rybářskou zdatnost a vytrvalost, ale především psychickou odolnost. Ti, co se snažili lovit ryby na dálku, sem tam nějakou rybku ulovili, ale produktivnější byl lov přímo pod nohama. V tom exceloval Jan Carbol z Frýdku Místku, který závod vyhrál s jediným závodním kolem bez ryby. Tomu po celou dobu šlapal na paty druhý Adam Kundrata z Bojkovic a bronz pro sebe urval monfišák Vojta Marek. Mezi benjaminy byl nejlepší náš David Sušil. Celkem 21 závodníků za šest padesátiminutových kol ulovilo 62 ryb. Už víte, proč to bylo psychicky tak náročné?

No, a co to znamenalo v konečném účtování Hends Hobby-G Tour 2018? Předem bylo jasné, že jejím vítězem bude Honza Bureš. Díky vítězství v posledním závodě se na druhou příčku vyšvihl Jan Carbol, přičemž na třetí místo odsunul Vojtu Marka. V benjaminech byl suverénní David Sušil, který i přes svůj nízký věk vybojoval zároveň jedenácté místo v žebříčku juniorů. Druhý byl Jindra Machník a třetí nejmladší ze všech Čenda Svašek (oba Pražáci). To tedy znamená, že členové Muškařského klubu Monfish junior při MO Brandýs nad Labem – Stará Boleslav získali zlato a bronz v hlavní kategorii a zlato v benjaminech. Poprvé ve své historii tak přivezli domů do SÚS, mateřské MO a klubu „Double“ podpořený bronzem. Úspěch podtrhují i další tři umístění našich juniorů v první jedenáctce žebříčku.

Všem děkuji za vzornou reprezentaci, poctivou práci po celou sezonu a přeji jim pohodovou zimní pauzu. Ať vám ryby stále berou a nezapomeňte, že to je období, jako stvořené pro plnění vašich krabiček osvědčenými i novými vzory mušek.

Děkuji SÚS, MO Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, všem rodičům, sponzorům (e-shop Monfish, Novapax CZ, M.B.A. Consulting, Ferona Praha, e-shop JISI), MŠMT, ČOV a našim vedoucím a trenérům za celoroční práci a podporu.

Příští rok máte možnost naše nejlepší vidět v srpnu na Mistrovství světa ve Vyšším Brodě na Vltavě.

Roman Vlček, MK Monfish junior