Děti z Rožmitálu si vyzkoušely lov na dírky

Rybářský kroužek ČRS MO Rožmitál pod Třemšínem, využil při své poslední schůzce mrazivého počasí a vyrazil s dětmi na lov na dírkách. Protože se náš kroužek schází celou zimu ve škole, byli jsme rádi, že můžeme udělat trochu změnu. Využili jsme zamrznuté vodní hladiny a děti si mohly v praxi vyzkoušet tento způsob lovu.

Našim cílem byl na soukromý rybníček Petra Šourka v Sedlici, kde jsme měli možnost ulovit pstruhy, okouny a nějakého dravce. Děti si samy mohly vyzkoušet vytvořit díru speciálním vrtákem na led. Nechybělo skvělé zázemí ve sklípku, kde se děti mohly ohřát, dát si čaj a vynikající štrůdl, který pro děti připravila paní domácí, nechybělo ani opékání buřtíků.

Pro děti jsme připravili pruty a nástrahy a pustili se do lovu. Měli jsme celkem úspěch, děti chytily dva pstruhy a Šimonovi Kolářovi se tedy povedl kapitální úlovek v podobě opravdu krásné štiky. Úlovky jsme samozřejmě pustili zpět.

Výpravu jsme si moc užili, děti měly možnost vše vidět a vyzkoušet si naživo, což je velmi cenné. Rád bych poděkoval rodině Šourkových za zprostředkování lovu na dírkách a perfektního zázemí pro děti. Našim rybářům za pomoc dětem – Jirkovi Skotnicovi, Rudovi Šourkovi, Jirkovi Zemkovi, Dušanovi Kolářovi, Petru Tomanovi, Pavlu Šourkovi a Tomáši Kropáčkovi. Našim děvčatům, které se jako vždy skvěle postaraly o naší mládež, Evě Hofmanové, Marušce Šourkové a Jarce Nassové.

Petrův zdar

Aleš Haluska, vedoucí rybářského kroužku MO Rožmitál pod Třemšínem