Děti z Rožmitálu navštívily místní sádky

V měsíci prosinci proběhl předposlední rybářský kroužek ČRS MO Rožmitál pod Třemšínem letošního roku 2018. Děti čekala exkurze do místních sádek v Rožmitále p. Tř. patřící firmě Rybářství Lnáře, která velmi podporuje náš kroužek, za což moc děkujeme.

Děti měly možnost si prohlédnout chod sádek a rybářské nářadí, nakladače, sítě, přepravní bedny a podobně. Samozřejmě ryby i jejich umístění po výlovech do sádek dle hmotnosti.

Ukázali jsme si lov vrhací sítí a na závěr exkurze je čekala ukázka kuchání kapra s popisem ryby a vnitřností. Sice byla hrozná zima a začal padat i sníh, ale nám to zajímavou podívanou rozhodně nezkazilo.

Dozvěděli jsme se spousty věcí o rybách, rybařině a sádkování ryb. Viděli jsme opravdu krásné velké ryby, které děti běžně nechytají (kapry, candáty, štiky, amury a tolstolobiky).

Když už se do nás dala velká zima, bylo pro nás připravené zázemí v podobě vytopené rybářské klubovny a horký čaj, který nám všem opravdu přišel vhod, za což patří poděkování slečně sádecké Jiřince Benadikové.

Nebývale velký zájem byl i o ukázku jak zabít a vykuchat správně kapra. I to samozřejmě patří k rybařině. Děti nás překvapily svými vědomostmi.

Zmrzlí, zasněžení, ale plní zážitků jsme se vypravili domů. Za možnost exkurze děkujeme firmě Rybářství Lnáře a řediteli Petru Vávrovi a Michalovi Křížovi.

Petrův zdar.

Za rybářský kroužek Rožmitál p. Tř. Aleš Haluska a Jaroslava Nassová