Zpráva odboru mládeže MO Brandýs nad Labem-Stará Boleslav

Máme za sebou rok 2018 a takto probíhala naše práce s mládeží. Na jaře proběhly dvoje dětské závody jedny na tůni ve Staré Boleslavi a druhé na Královickém rybníce, dětí se dohromady zúčastnilo 55.

Od jara probíhal kroužek mladých Sumečků pod vedením Marka Hovorky ml. a Nikoly Jandourkové, část teorie probíhala v klubovně MO a část praktického chytání na Královickém rybníce. Dětí v kroužku bylo 10 a před prázdninami zakončilo úspěšnou zkoušku 9 nových rybářů.

Další kroužek probíhal v Toušeni pod vedením Milana Šulce, kam docházelo na jaře 12 dětí a máme mezi nimi dva nové rybáře, kteří složili úspěšně zkoušku.

Naše mládež se zúčastnila závodu „O pohár předsedy SÚS“, který se pořádal v Bělé pod Bezdězem.

První týden v létě jsme připravili tradiční letní tábor, kterého se zúčastnilo 20 dětí. Program měly děti nabitý a odvezly si spoustu cen i díky sponzorům.

Naše MO je zapojena do projektu SÚS „Ve vodě nežijí jen vodníci“, je to náborová akce pro děti základních škol máme za sebou čtyři akce, kterých se zúčastnilo 427 dětí. Cílem akce je ukázat dětem kouzlo rybařiny a přivézt je od počítačů a televizí zpět do přírody a k nám do kroužku.

Po „vodnících“ jsme vyhlásili náborové závody, kterých se zúčastnilo 27 dětí. Do podzimního kroužku Sumečků se po těchto akcích přihlásilo 20 nových dětí a do kroužku v Toušeni 10 nových rybářů.

Před vánočními svátky jsme uspořádali poslední akci pro děti tradičního „Vánočního kapříka“ kam jsme pozvali i děti s Čelákovic. Rozloučit se s rybářskou sezonou přišlo 25 dětí. Přijel i předseda SÚS Dušan Hýbner a vedoucí mládeže SÚS Jiří Eichler aby nakonec vyhlásili a předali ocenění za nejlepší kroužek SÚS za rok 2018, který získal MO Brandýs – Toušeň a nejlepší vedoucí SÚS za rok 2018 a tuto cenu získal Milan Šulc, tímto ještě jednou gratulujeme. Všichni si odnesli věcné ceny, vánoční náladu a vánočního kapříka, kterého zajistil náš hospodář Bořivoj Rotek.

A vůbec to není vše, máme tu i kroužek ,,královské disciplíny“ našich mladých muškařů pod vedením Romana Vlčka.

Ti se zatím zúčastnili 7x juniorských závodů, celkem 5x zlato, 4x stříbro, 3x bronz plus 8x první desítka.

10x závody dospělých 2x stříbro, 3x bronz, 4x v desítce, velký úspěch zaznamenali i na juniorském MS v Polsku, kde byl Jan Bureš platným členem bronzového týmu.

Jak je vidět naši muškaři se tlačí na špičku. Do toho ještě stihli dva přípravné letní tábory i s mezinárodní účastí.

Na podzim si naši mladí muškaři přivezli z Otavy 1.,2.,5.,6. a 9. místo v hlavní kategorii a 2. a 3. místo v benjamínech.

Našim muškařům jsme nasadili na trénování pstruha duhového do Královického rybníka, určitě jim to pomůže zkvalitnit přípravu na další rok.

Poslední závod roku „Dvorecká muška“  závod kombinovaných dvojic – dospělí + dítě se musel odsunout na jiný termín v roce 2019 jelikož v termínu povětrnostní podmínky nebyly vhodné.

Odbor mládeže SÚS ocenil nejúspěšnější děti a mládež za rok 2018 a mezi oceněné za MO Brandýs nad Labem – stará Boleslav patřili :

Jan Bureš od roku 2017 reprezentant ČR a účastník MS, vítěz dlouhodobé celostátní pohárové soutěže v roce 2018, mistr ČR jezero 2018

David Sušil dlouhodobě nejlepší český junior muškař v kategorii benjamin 2018, několikanásobný mistr ČR a vítěz závodů.

Naše mládež je vidět, myslím, že ostudu naší MO, Středočeskému územnímu svazu a městu Brandýs nad Labem-Stará Boleslav určitě neděláme.

Za MO referent mládeže
Marek Hovorka