Závody rybářského kroužku ve Veselé

V pondělí 13. května zakončily děti rybářský kroužek úspěšně složenou zkouškou. Hned v sobotu si mohli všichni zazávodit na RMV Veselá.

Další povedenou akci mají za sebou rybáři z Mnichova Hradiště. Tentokrát se jednalo o naše nejmenší rybáře, a to doslova. Odbor mládeže v čele s Filipem Čermákem uspořádal závod pouze pro děti z rybářského kroužku.

Po vcelku chladném týdnu se na víkend mírně oteplilo.  K závodu se dostavilo 14 rybářů a rybářek. Lovilo se na dvě kola. V poločase byla přestávka na občerstvení. Hodnotil se každý úlovek, co cm, to bod.

Změna počasí měla za následek, že ryby nebyly zrovna moc při chuti. I v pondělí na klasické hodině se nachytalo mnohem více ryb. Inu zná to každý rybář, který navštěvuje podobné akce – o závodech to prostě většinou nebere. Několik kaprů, cejnů, plotic a okounů se přeci jen podařilo naměřit. Komu nejvíce? Všechny kluky porazila dívka, Sára Skaláková. Na druhém místě skončil Lukáš Gregor a za ním Jan Gregor.

 

Ceny v podobě rybářského vybavení byly připraveny pro všechny závodníky. Tři nejlepší si ještě odnesly poháry a další dva i poukazy na roční povolenku na RMV Veselá 2019.

Věříme, že se dětem závody líbily a budeme se s nimi setkávat i nadále.  Všem zúčastněným gratulujeme!

Josef Ďurček, MO Mnichovo Hradiště