Závody O pohár předsedy SÚS 2015

V sobotu 12. 9. vypukla na rybníce Jelito u Prosenické Lhoty, který je v majetku SÚS, tolik očekávaná událost, kterou byl 1. ročník Poháru předsedy SÚS. Jednalo se o rybářské závody pro dospělé, pro organizované i neorganizované, s cílem propagovat rybářství a oslovit i širokou nerybářskou veřejnost.

IMG_8759Závody navazovaly na Pohár předsedy SÚS pro děti, který se v květnu konal v Bělé pod Bezdězem.

SÚS revír bohatě pravidelně zarybňuje, a tak se očekávaly i bohaté úlovky, před závody pak bylo znovu zarybněno kaprem, abychom ještě více zvýšili atraktivitu revíru.

IMG_8712Závodů se zúčastnilo 105 soutěžících z více jak 25 MO ze Středočeského kraje, což je vynikající číslo. Potěšením byla i veliká účast mládeže a žen. Rovněž naši hendikepovaní rybáři z MO Kladruby dorazili a rozhodně nebyli jen do počtu. Pro ně byl připraven speciální úsek, na kterém jsme zajistili jejich bezpečný a snad i pohodový lov.

Závod byl dvoukolový, místa se na obě kola losovala zvlášť, každé kolo trvalo dvě hodiny.

Přestože první kolo začínalo v osm hodin ráno, první závodníci přijížděli k Jelitu už v pátek večer, stejně jako organizační výbor závodů v čele s předsedou SÚS Dušanem Hýbnereme, vedoucím LRU SÚS panem Radkem Zahrádkou a hospodářem SÚS panem Milanem Štěpničkou. Pozadu ani nezůstala MO Sedlčany, která se na IMG_8856celé akci významně podílela v přípravě rybníka, závodních míst a občerstvení. Touto cesto MO Sedlčany a jejím členům, kteří se na akci podíleli, děkujeme, zvláště pak panu předsedovi Maškovi a rodině Caltových.

Prezentace a losování míst začalo v 6.00 hodin a fronta byla veliká. V 7.55 zazněl Jelitem první signál, povolené krmení, do Jelita v těchto chvílích létali tisíce červů a desítky kilogramů krmení nejrůznějších příchutí. V 8.00 byl závod zahájený.

IMG_8897Ryba, bohužel, ke zděšení všech, kteří na revíru trénovali, nešla jako obvykle, byl to boj o každou rybičku a opět se ukázalo kouzlo našeho koníčku, kdy není nikdy nic jisté a ryby si prostě veškeré dění ve vodě určují samy, bez ohledu, kolik se jich do vody nasadí.

První kolo bylo ukončeno v 10.00 a hned probíhalo vážení úlovků. Nejlepší závodníci v prvním kole nachytali mezi 6 – 12 kg ryb, nejčastějším úlovkem byl kapr a bílá ryba. V poločase vedl Martin Paštika (Sázava) s 12 440 body, druhý byl Roman Süsmilich (Říčany) s 9 480 body a třetí byl David Bečvář (Sedlčany) s 6 110 body.

Následovala dvouhodinová přestávka a bohaté občerstvení. V přestávce byli závodníci motivováni připravenými cenami. Nejvíce zaujal rybářský člun, elektromotor, špičkové rybářské vybavení a samozřejmě i nádherné poháry, které zářily na dálku.IMG_8953

V pravé poledne začalo druhé kolo, kdy ryba už spolupracovala mnohem více, a tak byly úlovky bohatší. Na předních místech vypukl boj a s každým uloveným kaprem se situace a pořadí měnilo. Čas uběhl jako voda a ve 14 hodin byl závod ukončen. Opět proběhlo vážení úlovků a poté již sčítání výsledků, které prováděl ředitel závodů pan Zahrádka s hlavním rozhodčím panem Štěpničkou a netrpělivost, jak to vše nakonec dopadlo, stoupala.

Před 15.00 hodinou začalo vyhlášení výsledků a předávání cen.

IMG_8696Nejdříve byl oceněn nejlepší mládežník Jakub Kocáb ze Svémyslic za výsledek 7 970 bodů, který dostal z rukou předsedy SÚS Dušana Hýbnera poukaz na bezplatnou územní povolenku pro rok 2016.

V další kategorii byla vyhlášena nejlepší žena, tou se stala Gabriela Tauberová z MO Kladruby za výsledek 12 510 bodů i ona obdržela od předsedy SÚS poukaz na bezplatnou územní povolenku pro rok 2016.

Poté již následovalo vyhlášení celkových výsledků.IMG_8873
1. místo Martin Paštika MO Sázava 17 040 bodů
2. místo Gabriela Tauberová MO Kladruby 12 510 bodů
3. místo Jan Seidl MO Kladruby 11 120 bodů

Další pořadí najdete v příloze této zprávy, kde zveřejňujeme celou závodní listinu s kompletními výsledky.

„Jsem nadšený účastí, přijeli lidé z řady míst našeho kraje a z toho mám snad IMG_9045úplně největší radost. Říkám si, že asi jdeme správnou cestou, a že to byla dobrá myšlenka. Závodníci se ptali na další ročník, což je dobré znamení a potvrzení toho, že se závody vydařily. Vzniká nám tak nová tradice,“ uvedl předseda Dušan Hýbner.

Ten ocenil i kontakt s členskou základnou. „Přínosně hodnotím spousty neoficiálních rozvorů s naší členskou základnou, které jsem tu měl, a z kterých se budu snažit čerpat v další práci. Zároveň jsem měl možnost našim členům srozumitelně objasnit a odpovědět na spoustu věcí. Zpětná vazba je pro mě důležitá a jsem za ni vděčný,“ dodal předseda SÚS.IMG_9123

Na závěr bychom chtěli poděkovat firmě maso Třebovle Štěpničkovi – za celoroční podporu akcí SÚS a akcí, které pořádá MO Kladruby, vedoucímu LRU SÚS panu Zahrádkovi spolu s hospodářem SÚS panem Štěpničkou za zájem a podporu práce pro SÚS a všem lovícím za účast.

„Akce měla určitě i své chyby, ale slibuji, že do příštího roku vše doladíme a posuneme se opět dál,“ dodal Hýbner.

Kompletní výsledky závodů

IMG_9124 IMG_9127 IMG_9134 IMG_9135 IMG_8858 IMG_9041 IMG_9046 IMG_9047