Závod RCCC 2019 – SOUBOJ RYTÍŘŮ se srdcem na dlani

Ve dnech 2. – 6. 10. 2019 pořádal rybářský klub RCCC, ve spolupráci s městem Čelákovice a jeho MO ČRS, již desátý ročník mezinárodního závodu RCCC (Regional carp classic carp) – SOUBOJ RYTÍŘŮ.

Jednalo se o nejprestižnější a nejtěžší závod v položené jednotlivců, pouze ze břehu a bez pomoci druhého. Soutěž byla vypsána na zápočet třech nejtěžších úlovků od 4 kg váhy.  Délka trvání závodu 92 hodin na 6 km úseku řeky Labe s celkovým počtem 48 závodníků ve čtyřech sektorech, činila tuto akci jedinečnou.

Smyslem tohoto závodu je podpora rybářských kroužků ČRS, akcí rybařící mládeže, a hlavně podpora dětí, které pomoc nutně potřebují. Dětskou tváří letošního ročníku byla jedenáctiletá Michalka, která je díky své nemoci na vozíčku.

Úvodního slova se ujal Pavel Bobrman Vohralík, hlavní tvář RCCC, který seznámil účastníky s průběhem závodu a předal slovo místostarostce Čelákovic Nikole Ottl. Ta vyjádřila obdiv nad touto akcí pro podporu dětí a popřála všem hodně štěstí a úspěchů v závodu. Po losu se účastníci vydali na svá místa a mohli se věnovat přípravě na začátek závodu, který odstartovala středeční polední „zkouška sirén“.

Již od samého počátku závodu panovalo to správné kaprařské počasí, tedy déšť a silný vítr. Nic moc příjemného pro závodníky, ale počty ulovených ryb v prvních hodinách dávaly jasně najevo, že ryby byly při chuti.

První kapr (11,7 kg) byl uloven po první hodině závodu a další ryby na sebe nenechaly dlouho čekat. Chycen byl např. koi kapr (8,3 kg), který byl velkou zajímavostí závodu. Do večera se na výsledkové tabuli objevilo 14 bodovaných kaprů o hmotnosti 113 kg. Slušný začátek dával naději na závod světových parametrů.

Následující den ustal déšť, zmírnil se vítr a závodníci mohli pilovat taktiku lovu, což přineslo výsledky v podobě zvýšení počtu úlovků na 40 ks bodovaných ryb o celkové váze 341 kg.

Další den počty bodovaných úlovků sice mírně poklesly, ale bylo to způsobeno menšími rybami, kterých byly desítky. Také ryb, které závodníkům se třemi úlovky body nepřinesly, bylo více než dost. Přesto se počet bodovaných úlovků zvýšil na 48 ks o váze 432 kg.

Blížil se konec závodu a začal finiš. Nervozita a hecování závodníků nabíralo na intenzitě a sílící vítr s deštěm dával šanci i těm méně úspěšným. Někteří se dočkali, jiní ne, nicméně konečná výsledková tabule ukázala celkové skóre – 629 kg!!! Neuvěřitelné. Extrémně těžký závod jednotlivců a takové výsledky.

Po ukončení závodu došlo na vyhlášení vítězů. K předávání cen se dostavili zástupci SÚS, konkrétně předseda Dušan Hýbner a Aleš Haluska z rožmitálské MO. Velmi dojemné pro všechny byla návštěva malé Michalky Zahradníkové s rodiči, kteří přijeli poděkovat všem RCCCčkářům za krásné dárky a finanční podporu. Ta se vyšplhala na neskutečných 200 000,- Kč, které se klubu RCCC podařilo vygenerovat ze všech letošních akcí, jež uspořádal.

Na závěrečný ceremoniál přijeli i zástupci rybářských kroužků a organizátoři rybářských táborů či akcí, kteří obdrželi podporu ve formě balíčků od sponzorů a od samotných závodníků. Pro informaci, byly předány balíčky pro kroužky v Neratovicích, Rožmitále, Voticích, Berouně, Miřeticích, Čelákovicích, Týnci n/L, v Chebu, a také balíčky na Pohár předsedy SÚS, dětský rybářský tábor Zdechovice, tábor MO Příbram a balíček pro děti z Motola.

Akce „Kasička“, což je sbírka mezi všemi účastníky tohoto závodu, vynesla 30 740,- Kč a tyto finance budou použity jako počáteční obnos pro podporu další dětské tváře příštího ročníku RCCC, kterou se stala čtrnáctiletá Irenka z Čelákovic.

Cítíme potřebu vyzdvihnout jedinečnost této akce, kterou jsme měli tu čest podporovat a poskytnout revír pro završení tohoto jubilejního 10. ročníku. Jsme připraveni podporovat klub RCCC i v následujících ročnících a plně jim vyjít vstříc.

ČRS, z. s., místní organizace Čelákovice

Konečné výsledky:
1. Brejcha Milan 43,2 kg
2. Pavel Bobrman Vohralík 42,9 kg
3. Bartoš Tomáš 39,2 kg
4. Kapras Miroslav 36,2 kg, 5. Kotek Vojta 34,4 kg, 6. Kanclíř Stanislav 31,1 kg, 7. Hampl Ondřej 30,7 kg, 8. Kapras Pavel 29,1 kg, 9. Zmeškal Zdeněk 27 kg, 10. Dohnal Martin 22,4 kg, 11. Chlupsa David 21,8 kg, 12. Margolus Milan 21,2 kg, 13. Grebeň Martin 20,4 kg, 14. Vondra Lukáš 17,1 kg, 15. Pošta Radek 16,5 kg, 16. Mráček Petr 16,5 kg, 17. Marek Martin 15,1 kg, 18. Škarda Jan 14,4 kg, 19. Kekrt Michal 13,8 kg, 20. Zach Radek 13,5 kg, 21. Smutný Jakub 13 kg, 22. Capko Vladimír 12,7 kg, 23. Jangl Andrej 12,5 kg, 24. Hodoň Zdeněk 10,9 kg, 25. Bajer Milan 10,6 kg, 26. Mach David 10,5 kg, 27. Nosek Stanislav 9,5 kg, 28. Králík Jakub 9,3 kg, 29. Hájek Tomáš 8,3 kg, 30. Bernard Michal 7,5 kg, 31. Kratochvíl Jiří 7 kg, 32. Hamp Vladimír 5,7 kg, 33. Hrabaň Radek 4,8 kg.

1. sektor
Zmeškal Zdeněk 27 kg
Chlupsa David 21,8 kg
Škarda Jan 14,4 kg

2. sektor
Dohnal Martin 22,4 kg
Mráček Petr 16,5 kg
Bajer Milan 10,6 kg

3. sektor
Kapras Miroslav 36,2 kg
Kotek Vojta 34,4 kg
Kapras Pavel 29,1 kg

4. sektor
Brejcha Milan 43,2 kg
Vohralík Pavel 42,9 kg
Bartoš Tomáš 39,2 kg

Nejkrásnější ryba: Tomáš Hájek
Nejtěžší ryba: Brejcha Milan
První ryba: Mráček Petr
Nejmladší účastník: Kotek Vojta 14 let
Pohár za zásluhy o RCCC klub: Bronislav Hýsek, Kateřina Vaňková, Lumír Kretek.