Zasedání odboru mládeže SÚS

Dne 6. 2. 2019 proběhlo letošní první zasedání odboru mládeže SÚS. Na jeho programu bylo mnoho úkolu a bodů, které se musí prostřednictvím jednotlivých zástupců v OM dostat do svěřených regionů.

V první řadě bylo nutné nastavit termínové kalendáře akcí SÚS a MO, které budou zveřejněny na webu SÚS a zájemci je mohou navštívit. Stěžejní pro odbor jsou náborové závody pro děti napříč všemi technikami. Největší počet závodů a akcí mají tradičně přívlač a plavaná, poté feeder, muška, krajské kolo ZU, národní kolo ZU.

Plánoval se rovněž Pohár předsedy SÚS, který se koná 1. 6. 2019 v Bělé pod Bezdězem, technické a organizační záležitosti, jako je doprava dětí do dějiště závodu atd.

Dále na programu byly tábory SÚS a MO. Je potěšující, kdy je spousty přísných kritérii a nařízení při organizaci tábora, letos naše MO uspořádají 15 víkendových akcí a táborů. Celkový počet míst na nich přesáhne hranici 400 dětí. Všechny tyto tábory a víkendové pobyty budou podpořeny z dotací MŠMT. 

Tábor s vodníkem na Berounce, pod hlavičkou SÚS, je beznadějně obsazený. Plnící se seznamy účastníků na táborech hlásí v Mladé Boleslav, v Příbrami a i na dalších místech.

Dále se projednával projekt „Ve vodě nežijí jen vodníci“, který již tradičně odstartuje 1. 4. 2019.  V tomto projektu budeme progresivní a nabídneme pomoc těm, kteří s organizací nemají dostatek zkušeností.

I letos se odbor mládeže pustí do vzdělání vedoucích kroužků. Bezplatně jim nabídneme certifikovaný kurz zdravotníka ZZA, kurz vedoucího letních táboru mládeže. Odbor je připravuje na začátek dubna.

Projednával se a korigoval nový materiál pro děti, který odbor mládeže chce představit v průběhu letošního roku a další motivační program.

O všem budeme informovat na webu SÚS.

Za odbor mládeže Jiří Eichler