Výlov Malé Vodice

V sobotu (30. 3.) proběhl v Uhříněvsi výlov jednoho z chovných rybníků naší MO. Výlovu se zúčastnil také náš dorost z rybářského kroužku Línci, který v průběhu výlovu vypomohl s vysazením štik a bílé ryby a zároveň si „procvičil“ poznávačku ryb.

Vlastní výlov proběhl bez problémů a celkem i za zájmu návštěvníků a kolemjdoucích. Vzhledem k loňskému suchu, kdy jsme omezili krmení, jsme nepředpokládali žádné velké přírůstky. Výsledek byl nakonec pro nás všechny příjemným překvapením, a to nejen z velikosti ryb, ale i jejich přežití.

Celkem se vylovilo 500 kg kapra, z toho 350 kg bylo vysazeno do obou našich revírů Říčanský potok 1 – 411 072 a Pitkovice 1 – 411 995. Jednalo se o dvě velikostní sorty, a to o 20 kusů velkých ryb, kde byla průměrná váha 6,6 kg a o 220 kg o průměrné velikosti 1,9 kg.  Dále bylo vyloveno 15 ks štik o celkové hmotnosti 20 kg a do revírů putovalo také 30 kg bílé ryby.

V rybníku byly připraveny třecí rámy pro výtěr candátů, kteří byli po napuštění vráceni zpět.

Doufáme, že rybáři uvítají možnost ulovit si i větší ryby, ke kterých se budou chovat dle pravidel a pustí je zpět (všude u nás platí K70 a uvedených 20 kusů ji splňují).

Radek Ptáček, hospodář MO Uhříněves