„Vodník“ v Rožmitále – 98 dětí

Ve čtvrtek (27. 6.) se konala v Rožmitále pod Třemšínem akce „Ve vodě nežijí jen vodníci“, za podpory Ministerstva zemědělství a Středočeského územního svazu. Akce byla uspořádána pro 98 dětí z místní mateřské školky.

Pro děti bylo připraveno sedm stanovišť: na prvním děti přivítal vodník s vodnicí, kde jim byly vysvětleny základy rybaření, pomůcky k rybaření.

Na druhém stanovišti si děti mohly na vlastní kůži vyzkoušet chytání ryb. Ukázku rybaření jim předváděli zkušení rybáři z místní organizace.

Třetí stanoviště bylo o přesnosti, tedy nahazování na terč.

Čtvrté stanoviště bylo pro děti zábavou, skládaly puzzle s motivem z pohádek a ryb.

Páté stanoviště bylo pro děti nejzajímavější – živé ryby v kádi.

Šesté stanoviště bylo o šikovnosti a zručnosti, protože se tu lovily rybičky na háček.

 

 

Poslední sedmé stanoviště byla poznávačka ryb a vodních živočichů kolem našich vod.

Děti tříleté i předškolní si akci velmi užily. Byli jsme mile překvapeni, kolik informací o rybařině věděly, kolik ryb znaly. Největším zážitkem pro ně byly živé ryby v kádi, které jim předváděl místní vodník. Děti měly možnost si na ryby sáhnout nebo si je vylovit z kádě. Dokonce je neskutečně bavila poznávačka ryb a vodních živočichů našich vod.

Po absolvování všech stanovišť a načerpání informací dostaly děti malé občerstvení a za odměnu dárkovou taštičku od vodníka a vodnice.

Akce Ve vodě nežijí jen vodníci se za krásného počasí opravdu vydařila. Největším úspěchem a odměnou pro nás byla spokojenost a pozornost takto malých dětí. Jsme rádi, že jsme je dokázali zaujmout.

Tímto děkujeme členům místní organizace za pomoc a podporu, městu Rožmitál pod Třemšínem a všem, co s akcí pomáhali. Děkujeme i ředitelce místní školky, která nám akci umožnila a paním učitelkám za trpělivost a ochotu.

Jaroslava Nassová, MO Rožmitál p/Třemšínem