Vodník v Čelákovicích – 126 dětí

Dne 1. 11. 2018 proběhla náborová akce „vodníka“ v Čelákovicích, tentokráte v mateřské škole Jana Amose Komenského. Pro děti byly připraveny ryby, pruty, kesery, ale to trochu předbíhám…

Krátce před 9 hodinou jsme se sešli v jedné z tříd mateřské školy a připravili jsme pro děti program „Ve vodě nežijí jen vodníci“. Tento projekt již několik let běží v rámci SÚS jako náborová akce pro děti.

Tentokrát jsme přišli za dětmi přímo do školky. Čekalo jich zde na nás 126 ze sedmi tříd. Děti se na akci těšily, a dokonce se připravily, jak jsme se od nich během akce dozvěděli.  

Tak trochu formou pohádky jsme dětem představili ryby, které plavou v Labi, ke kterému chodí se školku na procházky. A naučili jsme je Labe poslouchat, jak, kde, co a kdo šplouchne a šplouchá, protože ne všechny šplouchance dělají ryby, někdy totiž šplouchají i vodníci.

Letos jsme s sebou vzali do školky hodnou vodníci Kuňku, inu vodník Česílko již neobývá naše vody, a tak tu máme Kuňku, mladou a sličnou vodníci, která byla na děti tuze hodná. Rozdávala jim rybičky a balonky za jejich všetečné dotazy. A ta vám byla na ty děti tak hodná, že si ji některé chtěly vzít domů nebo alespoň na chvilku do třídy.  

Hospodář naší organizace dětem představil kapří rodinku – maminku kapřici, tatínka kapra a jejich děti malé kapříky, prozradil, co jim chutná a jak si žijí. Kluci z kroužku dětem ukázali poháry, které vyhráli na závodech.

Dětem jsme předali malé dárečky a bonbóny a ty nám na oplátku zazpívaly. Za odměnu jsme dostali od dětí krásný obrázek, který pro nás namalovaly úplně samy. Některé se chtěly vyfotit s Kuňkou, a tak proběhlo krátké focení a rozloučení. Inu čelákovické děti již vědí, že ve vodě nežijí jen vodníci, ale žijí tam ryby a o ty se starají rybáři. Děkuji všem z naší organizace za přípravu a realizaci celé akce.

Za MO ČRS Čelákovice Jiří Eichler, předseda MO