„Vodník“ v Bystřici – 65 dětí

V Bystřici se 14. června Na Zájezdku – rybářském revíru Konopišťský potok 2., konal náborový projekt SÚS pro děti „Ve vodě nežijí jen vodníci“.

Ve spolupráci se ZŠ Bystřice byly pozvány na tuto akci děti z třetích a čtvrtých tříd. Celkem se zúčastnilo 65 dětí.

Pro děti byla připravena čtyři stanoviště: 

  • poznávání ryb a seznámení s vodní faunou a florou, rybářské náčiní, pomůcky a návnady k lovu ryb…
  • dovedností technika – hod na terč
  • seznámení s legislativou – informace ke složení rybářských zkoušek a získání rybářského lístku…
  • odměnou pro děti byla možnost si vyzkoušet rybolov na „vlastní kůži“ technikou – plavaná

Akce byla zahájena v 8.30 hodin uvítáním vodníkem Šupinkou a zástupci rybářského kroužku. Na úvod dostaly děti občerstvení a byly seznámeny s programem.

Děti postupně navštívily všechna stanoviště, kde se dozvěděly informace o rybaření a všem, co s ním souvisí.

Nejvíce je zaujal stánek s živými rybami, ale největším zážitkem byla možnost vyzkoušet si rybolov za asistence zkušených rybářů, kteří měli plné ruce práce s navazováním nových háčků a rozmotáváním zamotaných vlasců.  Přesto se povedlo chytit mnoho ryb. Největším úlovkem byl kapr o velikosti 49 cm. Malý rybář si vychutnal po právu svůj první velký úspěch a zároveň si vysloužil titul „král lovu“.

Dopolední program připravovalo a zajišťovalo 9 dobrovolníků a členů místní organizace za asistence vodníka Šupinky, za což jim všem patří velké poděkování.

Velké poděkování patří také městu Bystřice za zapůjčení stánků a technického vybavení, SÚS za upomínkové předměty, Ministerstvu zemědělství za finanční podporu. Veliké poděkování patří řediteli ZŠ panu Gruberovi za vstřícnost a podporu při této volnočasové aktivitě.

 

Akce „Ve vodě nežijí jen vodníci“ se v Bystřici za krásného počasí vydařila. Děti odcházely spokojené a plné rybářských zážitků. Na závěr dostaly upomínkovými předměty včetně  diplomu a pozvánky do rybářského kroužku.

Vítězslav Maier, MO Bystřice