Vodník na Berounce ryby dětem nahání

Vydali jsme se dnes podívat na rybářský tábor SÚS, který nese název „Tábor s vodníkem“ a koná se na Berounce v Roztokách u Křivoklátu. Zdejší vodník má děti evidentně rád, a tak jim ryby hrne k prutům. A naši dětští rybáři ukazují, jak jsou šikovní.

Táborníci prý zdejšího vodníka ještě neviděli, ale proslýchá se, že už brzy…

K penzionu Ludmila jsme se vydali časně ráno a čekali jsme „šrumec“ od rozednění, ale kdepak. Ještě v sedm hodin ticho jako v kostele a stéblo trávy se nepohnulo. Táborníci totiž vyspávali večerní lov z předchozího dne, kdy dlouho setrvali na břehu Berounky, neboť sumečci na rousnice brali jako diví, a nejen oni.

V 7.30 to ale vypuklo, rozcvička a jelo se celý den. Po rozcvičce, kterou někteří vydrželi s vypětím všech sil a jiní u toho vypadali, jak lachtani po obrně, se šlo na snídani a poté následovaly soutěže družstev, celotáborový vítězný tým bude znám v pátek.

Po soutěži si každý táborník došel pro své nádobíčko a až do oběda se chytalo. Berounka a zdejší vodník dětem fandí, takže i pěkné a rozmanité úlovky byly k vidění. Celkem již bylo naloveno 13 druhů ryb.

K obědu rajská, polední klídek a po něm znovu chytání. Vrchním navazovačem prutů, protože se to občas jen trošku zašmodrchá nebo utrhne, je Dušan Hýbner, který zároveň klukům i holkám ukazuje, jak na to.

Děti si rovněž sestavily pravidla tábora, takže si např. daly zákaz pití coly, pepsi, nebo se dřepuje za každá sprosté slovo, a někteří budou mít po týdnu pěkně vymakané svaly na nohou…

Tábor dnes navštívila i jednatelka SÚS Jaroslava Fryšová, která dětem přivezla melouny.

Pohodový víkend pro děti končí u Berounky v sobotu.

(šam)