Vlašimské premiéry „Vodníků“ se zúčastnilo 155 dětí

Dopoledne ve středu 6. 6. 2018 uspořádala MO Vlašim za podpory Středočeského územního svazu, Středočeského kraje a Ministerstva zemědělství náborovou akci „Ve vodě nežijí jen Vodníci“ pro děti z Mateřské školy K Vodárně Vlašim a pro žáky prvních a druhých tříd a Montessori třídy ze ZŠ Sídliště Vlašim.

Během dopoledne u Blanice v parku přivítal vodník 155 dětí. Pro děti bylo připraveno celkem 7 stanovišť, na kterých se seznámily s několika způsoby lovu ryb – lovem na umělé nástrahy (muška a přívlač), plavanou, feedrem a položenou, které si i prakticky vyzkoušely.

Na dalším stanovišti bylo připraveno akvárium s několika druhy ryb a viděly zde obrázky ryb žijících v našich vodách a také živočichů a rostlin, které se u vody vyskytují. Dále si všechny děti zkusily nahazování na cíl a házení tenisovým míčkem do keserů.

Na posledním stanovišti je čekalo malé občerstvení. Na závěr si každý účastník, kromě nových zážitků a poznatků, odnesl i diplom a tašku s malou odměnou od SÚS.
Akce proběhla za krásného počasí a měla velký úspěch u dětí i dospělých. Děkujeme všem zainteresovaným za perfektní zabezpečení akce.

Za MO Vlašim
Aleš Truhlář