Vítězem Juniorské ligy v přívlači Středočech Tomáš Zikán  

V sobotu 21. 10. 2017 skončil posledním 8. kolem Princ pěti řek na přehradě Hracholusky seriál celostátní Juniorské ligy FT Fishing Cup 2017. Poprvé v šestileté historii tohoto seriálu pro nejlepší juniorské přívlačové závodníky z celé České republiky se vítězem stal středočeský reprezentant – Tomáš Zikán z MO Hořovice!

DSCN3495Letošní ročník byl nejvyrovnanějším ročníkem za celou dobu konání. Ještě před posledním závodem, do kterého vstupoval Tomáš Zikán z druhého místa celkového pořadí, měli šanci na vítězství hned tři závodníci a v konečném pořadí nakonec dělil Tomáše od druhého v pořadí pouze jeden bod.

Tomáš Zikán dokázal zvítězit hned v prvních dvou závodech – FT Fishing Cupu a na Písáku u Poděbrad. V seriálu se dařilo i ostatním Středočechům. Vítězem Vlašimského dravce se stal Vojtěch Marek z Vlašimi a vítězem Jizerského okounka se stal mladoboleslavský Tomáš Řezáč. Na další umístění na stupních vítězů dosáhli také Pavel Franče z Křivoklátu, který obsadil 2. místo v posledním závodě Princ pěti řek, kde ho na DSCN3472pódium doprovodila na 3. místě Daniela Truhlářová z Vlašimi, která třetí místo obsadila i na Jizerském okounkovi. Dvě třetí místa dokázal získat také Aleš Vorel z Rakovníka, vybojoval je na Duhákovi Rachyně a Chýnovské vydře.

V celkovém pořadí se za vítězným Tomášem Zikánem jako další Středočech umístil na šestém místě Vojtěch Marek, desátý skončil Aleš Vorel, společně na dvanáctém místě se umístili Daniela Truhlářová a mladoboleslavský Vojtěch Šedivý a čtrnáctý skončil Samuel Bílý z Rakovníka.

DSCN0667 DSCN1479Ze 102 závodníků, kteří se alespoň jednoho závodu Juniorské ligy v letošním roce zúčastnili, je 65 ze Středočeského územního svazu! Závodní přívlač má u nás o budoucnost postaráno.

Výsledky – Juniorská liga 2017

Aleš Truhlář, MO Vlašim