Úspěch hořovických rybářů na SP v rybolovné technice

V sobotu 12. 5. proběhl v Rakouském Lenzingu druhý závod Světového poháru v rybolovné technice. Samotný závod byl výborně obsazený a zúčastnilo se ho 91 závodníků ze 7 států Evropy a mezi nimi i dva zástupci z Hořovic.

Mezi juniory bojoval Tobias Kočkár a mezi seniory Tomáš Spáčil. Tobias patřil ve startovním poli k nejmladším závodníkům, a přesto podal velmi kvalitní výkon a popral se o body ve velmi silné konkurenci, když na tomto závodě startovalo kompletní reprezentační družstvo Polska a Německa a spousta závodníků, kteří byli až o čtyři roky starší. Pro Tobiase jsou takové závody velmi důležité a může na nich sbírat zkušenosti do dalších let.

Druhý závodník, který reprezentoval hořovické rybáře, byl Tomáš Spáčil. Tento závodník patří ke špičce, a to nejenom v České republice, což opět potvrdil na závodech v Lenzingu, kde dokázal podruhé za sebou vyhrát závod Světového poháru.

Lenzing 2018

Tento výsledek je o to cennější, že se závodů zúčastnilo velké množství závodníků a byla tam celá závodní špička. Od těchto mladých závodníků i od jiných, kteří trénují v našem závodním družstvu, se dají v letošní sezoně očekávat další krásné výsledky, o kterých Vás budeme rádi Informovat.

Radek Spáčil