Uhříněveští rybáři se zúčastnili Příběhu potravin 2019

Naše místní organizace Uhříněves byla oslovena organizátory akce „Příběh potravin“, zda bychom se zúčastnili již 9. ročníku této akce a seznámili účastníky s rybářstvím.

Vzhledem k rozsahu akce jsme se rozhodli pro lepší propagaci a poskytnutí informací o Českém rybářském svazu jako o organizaci spravující většinu rybářských revírů v rámci ČR, jeho zásluhy na záchranu některých druhů ryb a na ochraně našeho životního prostředí.

Celá akce začala v sobotu 8. června, přípravy běžely již řadu týdnů předem, přípravou stánku a nalovením ryb do akvárií. Vzhledem ke spolupráci s obchodem Ryby, rybičky se nám podařilo získat i další druhy ryb, které se u nás nevyskytují (např. hořavka duhová a jeseter malý). Zpočátku jsme byli trochu nervózní, neboť jsme nevěděli, jak budou děti reagovat na ryby v konkurenci jiných zvířátek, na které si mohly sáhnout.

 

Zájem nás však překvapil, nejen děti se o ryby živě zajímaly, a od počátku jsme zodpovídali různé dotazy. Řada dospělých byla překvapena velikostí kapra ve věku 1 a 2 let, které jsme mezi rybami měli, a obrovský zájem sklízel jeseter. Jeho tvar těla a chování děti naprosto ohromil. Zde je nutno vyzdvihnout obrovskou pomoc člena našeho rybářského kroužku „Línci Uhříněves“, který nám pomáhal se soutěžní otázkou do kvízu. Otázka zněla „Jakou rybu má ČRS ve znaku?“. Bohužel jsme ji měli pouze na plakátech a v podobě polštářku.

Celá akce byla náročná nejen pro nás, ale zejména pro naše živé exponáty. Zde musíme zdůraznit, že všechny ryby akci přežily a nyní opět plavou v našich rybnících. Od organizátorů jsme se dozvěděli, že celé akce se zúčastnilo víc než 950 dětí s doprovodem a dostalo se nám i poděkování za dobré hodnocení od účastníků celé akce.

V příštím roce naše organizace slaví 80 let od svého vzniku, tak jsme již dnes přislíbili účast a pokusíme se náš stánek ještě vylepšit. V každém případě zájem veřejnosti, a hlavně dětí, za to stojí.

Radek Ptáček, MO Uhříněves