Tým SÚS třetí na MeMiČR v plavané, Hanka Purkrábková stříbrná

Ve dnech 16. – 18. srpna 2019 se na řece Odře v Hošťálkovicích nedaleko Ostravy konalo již 23. Mezinárodní mistrovství České republiky v lovu ryb udicí na plavanou.

Středočeský územní svaz reprezentoval tým ve složení Aleš Flanderka, Pavel Syrovátka, Roman Pokorný starší a Hana Purkrábková.

Jelikož se takovéto závody na tomto revíru pořádaly poprvé a informací o této vodě jsme měli minimum, odjeli jsme na místo konání již ve čtvrtek, abychom mohli celý páteční trénink co nejvíce využít.

Od rána jsme se věnovali přípravě vybavení, míchání krmení a dovázání udic na víkendový závod. Během samotného tréninku, který byl povolen od 12 hodin, jsme vyzkoušeli lov na děličku, odhozové pruty a rychlostní lov ouklejí.

Mezi úlovky převažovaly menší plotičky, tloušti a hrouzci. Alešovi se podařilo z odhozu ulovit i většího cejna. Samotné chytání spodové ryby znepříjemňovaly všudypřítomné oukleje, které se vlivem počasí – déšť, bouřka, stáhly ke dnu.

Trénink ukázal, že tento závod nebude jednoduchý a o dobrém výsledku bude rozhodovat každá ulovená rybička. Proto jsme museli být připraveni na každý způsob lovu.

V sobotním závodě jsme obsadili průběžné čtvrté místo s výsledky v sektorech:

A8 Aleš Flanderka 4 425 g, 6. místo
B16 Hana Purkrábková 6 615 g, 1. místo
C16 Roman Pokorný st.  2 955 g, 10. místo
D8 Pavel Syrovátka 2 860 g, 8. místo

Do nedělního závodu jsme nastupovali s odhodláním tyto výsledky vylepšit a postoupit na medailové pozice. Již bylo mnohem snazší, díky informacím z předešlého dne, stanovit taktiku.

V tomto závodě jsme dělali výsledky:

A10 Hana Purkrábková 7 735 g, 1. místo
B2 Pavel Syrovátka 3 550 g, 9. místo
C2 Aleš Flanderka 14550 g, 3. místo
D10 Roman Pokorný st.  3 210 g, 10. místo

Po zvážení a sečtení výsledků obou závodů jsme se součtem umístění 48 obsadili celkové 3. místo v soutěži družstev.

Hana Purkrábková po sobotní a nedělní výhře v sektoru obsadila 2. místo v soutěži jednotlivců a stala se tak vicemistryní České republiky.

Tímto děkujeme SÚS za podporu a nominaci na toto MeMiČR.

Za reprezentaci SÚS Hana Purkrábková